انرژی چین ، انرژی گاید یا محافظ کابل

انرژی چین ، انرژی گاید و یا همان محافظ کابل، برای احتراق و هدایت کابل های برق انعطاف پذیر و شیلنگ های هیدرولیک یا پنوماتیک متصل به ماشین آلات متحرک مورد استفاده می باشد.

به علت جنس نرم و سبکی که  دارند از کابل ها در برابر پیچ و خم های حرکت محوری محافظت میکند واز آسیب رسیدن به کابل جلوگیری میشود.

از لحاظ ظاهری تمام  انرژی گایدها مشابه زنجیر تانک می باشند و برای ایجاد شعاع خمش مجازی برای کابل ها محورها به سمت عقب و جلو حرکت می کنند و درواقع کابل ها را درون خود نگه می دارد.

از انرژی گاید های  فلزی در مکان های صنعتی استفاده میشود  که در مقابل  ضربه  و مواد  خورنده  استحکام بالایی دارد.

در انتخاب اندازه انرژی گاید ها ( کابلها ) از ابعاد داخلی و ابعاد بیرونی استفاده میشود.

یکی از عوامل مهم در انتخاب سایز شعاع خمش است که بر اساس نوع کاربرد مصرف کننده انتخاب میشود.

شرکت تام باهر با عرضه انرژی چین تام باهر بعد از سالها تجربه خرید کاملا مناسب از لحاظ قیمت انرژی چین ها را برای متقاضیان خود فراهم می کند.

انرژی چین

 

انواع انرژی چین ها

  • باز
  • بسته

از انرژی گاید های  باز در محیطهای آزاد و محیط هایی که گردو خاک است استفاده میشود که کاربرد آن به علت راحتی نگهداری بیشتر است.

از انرژی گاید های بسته در محیط هایی که امکان پاشش آب یا برخورد با مواد شیمیایی وجود دارد استفاده می شود که باعث افزایش عمر کابل می شود.

عوامل مهم در انتخاب و نصب انرژی چین ها

طول حرکت، سرعت و شتاب حرکت، سایز و وزن کابلها و شلنگهای عبوری، شرایط محیطی از  جمله حداکثر حرارت، وجود پلیسه ماشینکاری یا مواد شیمیایی

مشخصات فنی انرژی چین ها  

  • تولید شده از جنس پلی آمید ۶ همراه ۳۰% الیاف شیشه
  • قابل استفاده دردمای کاری ۳۰- تا ۱۳۰ درجه سانتی گراد
  • دارای شعاع خمش مختلف با توجه به نیاز مشتری

 

انرژی چین

نکات مهم هنگام خرید انرژی گاید 

  • به دست آوردن طول انرژی چین ها دارای محاسبات ساده ای است. نصف طول حرکت بعلاوه طول منحنی حرکت بعلاوه یه مقدار خیلی کم.
  • کابل ها باید در کف انرژی چین ها بطور منظم در کنار یکدیگر قرار بگیرند.کابل ها نباید روی باشند زیرا مانع خمش انرژی چین ها می شوند. و همین مورد باعث ایجاد مشکل و قطع و وصل شدن دستگاه می شود.باید از محافظ کابل مناسب و اندازه کار خودمان استفاده کنیم.
  • از یک مدل انرژی چین می توان برای همه کابلها استفاده کرد اما می توانند با توجه به نوع کاربرد دستگاه متنوع باشند. مدل انرژی چین دستگاه هوابرش با انرژی چین دستگاه چوب فرق می کند. یکی دیگر از علل سرعت حرکت می باشد.

بعضی از انرژی گایدها قابلیت حرکت تا سرعت 10 متر بر ثانیه و بیشتر را دارند اما بعضی از آنها با سرعت 5 متر بر ثانیه در عرض دو دقیقه از هم متلاشی می شوند.با توجه به نوع کاربرد می توان از انرژی گاید ها در کاربرد های مختلف نیز استفاده کرد، دیده شده  که برای انتقال لوله آب هم از انرژی چین استفاده شده است. انتقال لوله گاز و اکسیژن، لوله های روغنکاری، لوله های پنوماتیک بادی و …

انرژی چین