اتصالات پروفیل آلومینیوم

از اتصالات پروفیل های آلومینیوم می توان به اتصال دهنده های پروفیل آلومینیوم شیاردار اشاره کرد که شامل :

  • اتصال دهنده های T
  • اتصال پیچ T
  • اتصال مهره T
  • اتصال نبشی دیواره دار یا لچکی دار
  • اتصال دهنده های فریم
  • اتصال نبشی ساده
  • اتصال L مخفی

مهره T

به یکی از اتصالات پروفیل آلومینیوم که می توان اشاره کرد مهره T است. مهره تی از فولاد ضد زنگ به شیوه ریخته گری تولید شده و در پروفیل های آلومینیومی T-slot استفاده می شود. این مهره ها برای نصب قطعات پروفیل شیاردار به یکدیگر به منظور ساخت سازه های متفاوت در صنایع مختلف مفید هستند. با استفاده از این مهره اتصال ایمن و آسان پروفیل های شیاردار نیز ممکن است. مهره های تی به فرم های گرد و مستطیل تولید می شود. این مهره ها به راحتی از پهلو وارد شیار پروفیل شده و بعد از یک چرخش 90 درجه درون شیار قرار می گیرد، مهره تی قبل از پیچ شدن درون شیار به جلو و عقب حرکت می کند. اما بعد از پیچ شدن، محکم شده و ثابت می شود. این مهره معمولا برای نصب دستگیره، لولا و یا نبشی ها مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت تام باهر عرضه کننده محصولات در سایزها و انواع مختلف با بالاترین کیفیت می باشد.

 

نبشی دیواره دار(لچکی دار)

یکی دیگر از اتصالات پروفیل آلومنیومی شیاردار مهندسی نبشی دیواره دار (نبشی لچکی دار) است.

کاربردی که دارد به این صورت است:

اگر در اتصال عمودی دو پروفیل مهندسی در سازه ی خود نیاز به استحکام بالایی دارید پس شک نکنید که نبشی دیواره دار به علت دو دیواره در کناره های خود دارای استحکام بالایی بوده و امکان ایجاد تنش های زاویه ای را در هر اتصال عمودی از بین می برد. زمانی از این مدل نبشی استفاده کنید که زیبایی و نما برایتان اهمیتی نداشته و تنها نگران استحکام سازه ی خود هستید. این مدل نبشی علاوه بر بیرون زدگی ای از شیار پروفیل آلومینیوم دارد، این شیار را اشغال کرده و امکان نصب هر گونه پنل را در آن از بین می برد.

نبشی ساده

یک مورد از اتصالات پروفیل آلومینیوم نبشی ساده است .

حال اینکه نبشی چیست ؟

پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد که در سازه های متفاوت استفاده می شود. این مقطع یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد در پروژه های عمرانی، ساختمانی و صنعتی استفاده می گردد. علاوه بر این می توان به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه های دیگر استفاده نمود. لازم به یادآوری است که نبشی یکی از مهمترین پروفیل های ساختمانی است که به صورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار می رود.

نبشی ها نیز به دو صورت تولید می شوند
  • نبشی پرسی: نوعی نبشی است که ابتدا بصورت یک تکه ورق با طول ۶ متر بوده که از وسط عرض ورق، خم شده و به شکل نبشی در می آید.
  • نبشی فابریک: از همان اول پروسه تولید، به شکل نبشی، از خط تولید خارج می شود.
کاربرد نبشی نیزبه شرح زیر می باشد

نبشی کاربردهای متعددی دارد و اینکه نبشی یکی از مهمترین مقاطعی است که درساختمان سازی و صنعت نبشی استفاده می شود. از جمله کاربردهای آن می توان به کاربرد در عضو بادبندی, ساخت خرپا، سازه های LSF دکل های انتقال نیرو وانواع قاب های فلزی به کار رفته در ماشین آلات و تجهیزات صنعتی اشاره نمود. به طور متداول ازنبشی های با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر جهت متصل نمودن های پل ها به ستون ها، تیر آهن ها به بیم های باربر، ستون ها به صفحات در فونداسیون در ساختمان سازی و در صنعت استفاده می کنند. افزون بر موارد فوق در ساخت ستون و همینطور خرپا استفاده می شود. در برخی سازه ها دیگر مثل سازه های مرتبط به آسانسورها از نبشی های خرد شده استفاده می شود که با عنوان نبشی لقمه شناخته می شوند.

قطعات مکانیکی CNC