اطلاعاتی در مورد بال اسکرو

در این مطالب قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد بال اسکرو در اختیار شما قرار دهیم تا شما به این محصول کاربردی بیشتر آشنا شوید و امیدواریم که مورد قبول شما واقع شود. بال اسکرو یک قطعه مکانیکی می باشد که برای تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی ساخته شده است که این کار با کمترین اصطحکاک انجام می شود. در گذشته که بال اسکروها هنوز ساخته نشده بودند از پیچ و مهره استفاده می کردند و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی کم کم بال اسکروها پا به صنعت گذاشتند. بال اسکروها هم مانند پیچ و مهره ها می باشند که در این جا گوی به عنوان مهره و شافت رزوه شده به عنوان پیچ عمل می کند که شافت رزوه دار مارپیچی، مسیر حرکت ساچمه هایی را فراهم می کند که قسمت لغزنده بال اسکرو یا همان مهره بر روی آن ها حرکت می کند. گوی یا همان مهره در بال اسکرو به گونه ای ساخته شده است که امکان چرخش ساچمه ها را در داخل خود فراهم می سازد به طوری که در مدت حرکت مهره بر روی شفت، ساچمه ها در داخل گوی به گردش در می آیند. اما بال اسکروها مزایا و معایب مختلفی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اطلاعاتی در مورد بال اسکرو

مزیت های بال اسکرو

  • دقت بسیار بالا
  • تجهیزات مورد نیاز برای جاسازی و نصب
  • شرایط محیطی محل استفاده
  • میزان بار مکانیکی که قرار است بر سیستم اعمال شود.

معایب بال اسکرو

  • هزینه بالای بال اسکرو نسبت به پیچ.
  • نیاز به روغن کاری دائم و حفاظت در برابر گرد و غبار.
  • آسیب دیدگی در قطعات موجب بروز مشکل در عملکرد می شود.
  • به دلیل اصطکاک کم بین پیچ و مهره، مکانیزم خود قفل نیست و معنای آن این است که می توان با حرکت دادن خطی مهره بر روی پیچ، پیچ را به گردش وادار کرد.
خرید بال اسکرو

پس از آن که اطلاعاتی در مورد بال اسکرو به دست آوردید و قصد خرید این محصول را دارید، می توانید به شرکت تام باهر بزرگترین و معتبرترین عرضه کننده بال اسکرو در ایران مراجعه نمایید. این شرکت نمایندگی برندهای معروفی از جمله برند باهر و برند GTEN را دارد که در ایران مشتریان بسیار زیادی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند. همچنین جهت مطالعه کاتالوگ محصولات تام باهر می توانید به سایت این شرکت مراجعه نمایید.

شرکت تام باهر وارد کننده و عرضه کننده انواع محصولات و لوازم مکانیکال مربوط به دستگاههای CNC نظیر بال اسکرو، بال بوش، پولی تایم، پروفیل آلومینیوم(شامل پروفیل آلومینیوم شیاردار)، انواع شفت(شفت پایه دار / شفت LM/ شفت بدون پایه)، ریل و واگن(لینیر گاید)، دنده شانه ای (دنده شانه ای مورب)، کوپلینگ (کوپلینگ SRJ)، انرژی چین(محافظ کابل) و هم چنین محصولات الکتریکال دستگاههای صنعتی شامل سرو موتور و استپ موتور با برندJMC-BAHER میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مهندسین و کارشناسان فنی ما در این زمینه با شماره های موجود در سایتهای تام باهر تماس حاصل نمایید. شرکت تام باهر علاوه بر ثبت برند باهر، نمایندگی برندهای GTEN از تایوان در بال اسکرو، نمایندگی انحصاری برند STAF کشور تایوان در لینیر گاید، نمایندگی انحصاری برندGAMBINI از کشور ایتالیا در دنده شانه ای و نمایندگی سرو موتور و استپ موتور JMC-BAHER را دارا می باشد.