انتخاب پولی تایم مناسب

انتخاب پولی تایم مناسب برای بال اسکرو با توجه به مشخصات فنی موتور و فضای محدود موجود انجام میگیرد. بعضی از افراد برای انتخاب پولی تایم مناسب خود تردید دارند چرا که اطلاعات زیادی در مورد این محصول و آگاهی از کارایی آن ندارند. شرکت تام باهر عرضه کننده و وارد کننده بهترین محصولات موجود با بهترین کیفیت در ایران می باشد.
هم چنین با داشتن نیروهای متخصص فعال در این زمینه توانسته مشکلات تهیه و خرید در زمینه کلیه قطعات سی ان سی از جمله بال اسکرو(ball screw)، پولی تایم (PulleyTiming)، کوپلینگ، پروفیل آلومینیوم، لینیر گاید(ریل و واگن)، دنده شانه ای، انرژی چین (Energy Chain ) و…… را حل کرده است. حال جهت خرید پولی تایم و دیگر محصولات تام باهر در صورت تمایل می توانید با شماره تماس هایی که در سایت قرار دارد با کارشناسان شرکت تماس بگیرید و محصولات خود را سفارش دهید. در ادامه اطلاعاتی از پولی تایم را برای شما عزیزان شرح می دهیم تا اگر زمانی قصد خرید این محصول را داشتید به مشکل بر نخورید و به راحتی محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

پولی تایم (PulleyTiming)

یک قطعه ای فلزی است و مقطع آن از استوانه می باشد که روی سطح دوار آن، دنده به شکل مقابل تسمه تایم ایجاد شده است. با چرخش پولی تایم حول یک محور دنده های پولی، دنده های تسمه تایم را به جلو و یا عقب می راند.

مزایای پولی تایم

o پولی تایم ها در حین کار تقریبا بی صدا هستند.
o پولی تایم نیاز به روغن کاری و روانکاری ندارند لذا خشک و تمیز کار کرده و نگهداری آن راحت است.
o اتلاف انرژی بسیار پایین
o مقرون به صرفه بودن
o قابل ساخت در اندازه های کوچک و بزرگ

کاربرد پولی تایم در صنایع

• خودروسازی
• صنایع و ماشین آلات صنعتی CNC
• دستگاه های برش
• دستگاه های لیزر
• رباتیک

جنس پولی تایم

جنس پولی تایم ها نیز متنوع می باشد. چدن معمولی و نشکن، فولاد، آلومینیوم و گاهی پلی آمید در ساخت آن بکار میرود.
روش تولید پولی تایم
دو روش عمومی وجود دارد
1. رولینگ
2. ماشینکاری دوار

انواع پولی تایم

با در نظر گرفتن انواع زیاد تسمه های موجود در بازار ایران، تنوع پولی ها (یا در گفتارعامیانه فولی) بسیار زیاد است به عنوان مثال می توانیم به پولی تایمینگ، پولی V شکل یا پولی تسمه پروانه، پولی XL، پولی MXL، پولی تسمه دایره ای و … اشاره نمود. یکی از ساده ترین نوع پولی شامل یک رینگ شیاردار با مقطع V شکل یا O شکل یا رینگ تخت میباشد که معمولا با تسمه های لاستیکی برای انتقال قدرت از موتور به بار بکار گرفته می شود. از مواردی که این نوع پولی و تسمه کاربرد داشته می توان به انواع ماشینهای سی ان سی (cnc)، کانوایرهای انتقال ورق کارتن، جمع کن محصول در دستگاه برش و دوخت کیسه پلاستیک، موتور اصلی اکسترودرها و موارد بسیار دیگر در صنعت اشاره کرد.

انرژی چین(محافظ کابل) باهر