انرژی چین (Energy Chain)

در صنعت الکترونیک و ساخت انواع دستگاههای سی ان سی و در صنایعی که نیاز است برق از تابلو برق تا محورهای و موتورهایی انتقال یابد از وسیله انرژی چین یا محافظ کابل استفاده میشود. انرژی چین Energy Chain که با نام های مختلفی در بازار شناخته شده است از جمله انرژی گايد، محافظ کابل، cable carrier،energy chain ،energy guide.

انرژی چین(محافظ کابل) در ماشین آلات صنعتی بیشتر کاربرد دارد. انرژی چین ها قطعه ای از جنس قطعه های پلیمری با جنس پلی آمید می باشند که پلی آمید با داشتن خاصیت ضد سایشی میتواند حرکت رفت و برگشتی انرژی چین را به میزان زیاد و در طول محور مدیریت کند و این خصوصیت باعث میشود تا خمش کابل چین یا انرژی چین از یک اندازه معینی کمتر نشود.

انرژی چین باهر

شرکت تام باهر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش و عرضه انرژی چین(Energy Chain) مرغوب و با کیفیت و همچنین قیمت مناسب توانسته ایم نقش مهمی در عرضه کابل چین در بازار را داشته باشیم و شرکت تام باهر قطعه انرژی چین را با ثبت برند انرژی چین باهر در اختیار مشتریان خود قرار میدهد انرژی چین یا انرژی گاید باهر یکی از چندین محصول تام باهر میباشد شرکت تام باهر با عرضه تمامی محصولات ساخت دستگاههای سی ان سی (cnc)، پولی تایم باهر، لینیر گایدSTAF (ساخت تایوان)، بال اسکرو با دو برند باهر(ساخت چین) و جی تن (GTEN)(ساخت تایوان)، انواع پروفیل آلومینیوم، کوپلینگ، شفت پایه دار، ریل و واگن، انواع لوازم سی ان سی، سرو موتور  و……خرید مطمئن و راحتی را برای متقاضیان خود خواهد داشت.

کاربرد انرژی چین(Energy Chain)

-مهمترین کاربرد و وظیفه انرژی چین در حقیقت به تاخیر انداختن زمان قطع شدن است یعنی در صورتی که کابل را به دفعات از یک نقطه به سمت راست و چپ خم نمایید تایم و زمان قطع شدن و وقفه افتادن به تعویق می افتد.

-وظیفه دیگر انرژی چین محافظت از کابل در مقابل برخورد اشیاء و قطعات با کابلها و سیم است.

-نقش دیگر انرژی چین جلوگیری از جرقه در دستگاههای هوا برش یا پلاسماست.

برای انتقال گاز، اکسیژن، روغن کاری، پنوماتیک و بادی نیز از انرژی چین(Energy Chain) بهره گرفته میشود.

استفاده در مکانهای صنعتی که احتمال ایجاد ضربه می باشد از انرژی چین فلزی در اینطور مواقع بهره گرفته میشود چون در مقابل ضربه و مواد خورنده دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند.

چند نکته در مورد انرژی چین(Enrgy Chain)

-در انتخاب سایز و اندازه برای انرژی چین از ابعاد داخلی یعنی عرض داخل و ارتفاع داخل بهره گرفته میشود و در عین حال امکان استفاده از ابعاد بیرونی هم در تعیین و انتخاب سایز مقدور است.

-در صورتی که کابل را به دفعات از یک نقطه به چپ و راست خم کنید بعد از چندین حرکت سیمهای داخلی تحت کشش قطع میگردد حال اگر کابل را حول یک دایره خم و راست شود میزان و زمان قطع شدن طولانی میشود و به زوال عمر انرژی چین کمک میکند.

فروش پولی تایم بر اساس گام و سایز