انرژی چین

انرژی چین Energy Chain که با نام های مختلفی در بازار شناخته شده است از جمله انرژی گايد، محافظ کابل، cable carrier،energy chain ،energy guide. این انرژی چین ها در ماشین آلات صنعتی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. محافظ کابل، قطعات پليمري از جنس پلي آميد هستند كه با خاصيت ضد سايشي، توانايي حرکت رفت و برگشت به ميزان خيلي زياد، در طول محور را دارند و کمک میکند تا ميزان خمش كابل از يك مقدار مشخصی كمتر نمي شود.

وظيفه اصلي انرژي چين

درمواقعی که كابل به دفعات از يك نقطه به چپ و راست خم شود، بعد ازچند بار تکرار حركت سيمهاي داخلي تحت كشش قطع مي شوند. در صورتيكه اگر كابل(cable)، حول يك دايره خم و راست شود زمان قطع شدن به شدت به تعويق مي افتد. از جمله وظايف ديگر انرژی گاید ها حفاظت از كابل در برابر برخورد اشياء و يا قطعات با سيم ها و كابل ها است، به طوری که از برخورد کابل و ایجاد جرقه جلوگیری می کنند.

چند نكته مورد توجه در خرید انرژی چين Energy chain

1. به دست آوردن طول انرژی چین کار ساده ای است، که از این روش محاسبه میشود: نصف طول حركت بعلاوه طول منحنی حركت بعلاوه يه مقدار خيلی كم.

2. كابل ها بايد در كف انرژی گایدها ها بطور منظم در كنار يكديگر قرار بگيرند.

3.کابل ها نباید روی هم  باشند زیرا مانع خمش انرژی چین ها می شوند که همین مورد باعث ایجاد مشکل و قطع و وصل شدن دستگاه می شود.

4.باید از محافظ کابل مناسب با اندازه کار خودمان استفاده کنیم.

5. از يك مدل انرژی چین می توان برای همه كابلها استفاده کرد اما می توانند با توجه به نوع كاربرد دستگاه نیز متنوع باشند، به طور مثال: مدل انرژی چين دستگاه هوا برش با انرژی چين دستگاه چوب فرق مي كند.

از دیگر علل تنوع در آنها سرعت حركت می باشد که باعث میشود تا صاحبان صنعت ترجیح دهند تا از انواع مختلف آن استفاده کنند. بعضی از انرژی گايدها قابليت حركت تا سرعت 10 متر بر ثانيه و بيشتر را دارند اما بعضي از آنها با سرعت 5 متر بر ثانيه در عرض دو دقيقه از هم متلاشی می شوند. با توجه به نوع کاربرد می توان از انرژی گاید ها در کاربرد های مختلف نیز استفاده کرد، ديده شده كه براي انتقال لوله آب هم از انرژی چين استفاده شده است. انتقال لوله گاز و اكسيژن، لوله های روغنكاری، لوله های پنوماتيك بادی و … شرکت تام باهر با عرضه انرژی چین باهر بعد از سالها تجربه خرید کاملا مناسب از لحاظ قیمت انرژی چین ها را برای متقاضیان خود فراهم می کند.

نکاتی در مورد انرژی چین Energy chain

_جهت محافظت از کابل ها در برابر تعدد خمش و بازشوندگی ناشی از حرکت محورها در دستگاهها از انرژی گاید استفاده می شود.
_خمیدگی آنها باعث می شود به کابلها آسیب نرسیده و موجب قطعی کابلها نشود.
_سعی نمایید کابل های قدرت از کابل های انکودر و دیتا فاصله داشته باشند. بین این دو می توان کابل های میکرو سوییچ ها را قرارداد.

برای خرید انرژی چین باهر شما می توانید به صورت تلفنی و حضوری، توسط وبسایت شرکت صنعتی بازرگانی تام باهر اطلاعاتی درباره این محصول کسب نمایید. شرکت تام باهر عرضه کننده کلیه محصولات سیستم های متحرک خطی (از جمله بال اسکرو، سرو موتور، کوپلینگ، پولی تایم (pulley timing)، لینیر گاید(ریل و واگن)، انرژی چین (Energy Chain)، لوازم سی ان سی، پروفیل آلومینیومی و….) می باشد. در محصول انرژی چین باهر شرکت دارای برند باهر میباشد که برند باهر ثبت شده می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مارک و قیمت انرژی چین باهر شما می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند. این مقاله به منظور آشنایی هرچه بیشتر شما با انرژی چین می باشد.