انرژی گاید

انرژی گاید

انرژی گاید-در صنعت و مکانیزم تولید و تجهیز ماشینهای صنعتی برای حفاظت از انواع کابلهای در مقابل میزان و تعداد خمش و باز شوندگی به علت حرکت کردن محورهای دستگاهها از انرژی گاید(energy guide) استفاده میکنیم. به علت مشخصه ایی مانند جنس سبک و نرم انرژی چین  هیچ گونه آسیبی به کابلها نرسیده و باعث قطعی کابلها نشود. انرژی چین یا انرژی گاید در واقع همان قطعات پلیمری از جنس پلی آمید می باشد.

با خاصیت ضد سایشی، توانایی رفت و آمد به میزان خیلی زیاد و در طول محور حرکت ر ا دارند و این در حالتی است که میزان خمش از یک میزان مشخص کمتر نمیگردد در صورتی که اگر کابل را از یک نقطه به سمت چپ و راست خم نماییم، بعد از چندین حرکت تمام سیمهای داخلی تحت کشش قطع می شوند. در صورتی که اگر کابل را حول یک دایره خم و راست نمایید قطع شدن به طور محسوسی به عقب می افتد. در واقع وظیفه اصلی تمام انرژی چینها همین است . یکی از وظایف دیگر انرژی چین محافظت از کابلها در مقابل برخورد اشیاء و یاقطعات با سیم ها و کابل ها میباشد.

چند نکته قابل توجه در انرژی چین ها:

1-اولین نکته این است که کابلها در کف انرژی چینها به طور مرتب در کنار هم قرار بگیرند و گاهی بنا به دلایلی ممکن است انرژی چین ها مشکل ساز بشوند.

به عنوان مثال وقتی که ما انرژی گاید را کوچک انتخاب کنیم و در این حالت کابلها روی هم قرار می گیرند که در این مواقع کابلها اجازه خم خوردن بزرگ را نمی یابند و به صورت مقطعی درون خود انرژی چین خم موضعی میخورد. این شرایط به نفع دستگاه نیست و ایجاد قطع و وصلی میکند. پس داشتن یک انرژی گاید خوب و با کیفیت شرط اول است. خالی از لطف نباشد که بگوییم شرکت تام باهر در بین بازارهای ایران با کفیت ترین وقیمت مناسبترین انرژی گایدباهر را به متقاضیان خود عرضه کند و میتوانید با دیدن کردن از سایت تام باهر با انواع محصولات آشنا شوید.

2- چندین عامل در طراحی آنها مهم است یکی تنوع انواع انرژی چین می باشد.مثلا مدل انرژی چین دستگاه هوا برش قطعا با انرژی چین دستگاه چوب فرق میکند.

عامل دیگر سرعت حرکت است که یه تعدادی از آنها قابلیت حرکت تا سرعت 10 متر بر ثانیه و بیشتر را دارند ولی گاهی اینگونه نیست و بعضی از آنها با داشتن سرعت 5 متر بر ثانیه ممکنه از طول عمرشون کاسته شود.