موتور استپ های کمپانی JMC-BAHER  به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

  1. استپ موتور هیبرید
  2. سروو موتور استپ هیبرید
  3. سروو موتور استپ مجتمع

انواع استپ موتور از نظر گام (یا اندازه پله)، سرعت و گشتاور، تحت تأثیر جزئیات ساخت و ساز است که ممکن است بر نحوه کنترل و درایور موتور نیز تأثیر بگذارد. در حقیقت، همه موتورهای پله‌ای ساختار داخلی یکسانی ندارند، زیرا پیکربندی‌های روتور و استاتور متفاوتی دارند. بهتر است هنگام خرید با هر کدام از دسته ها، ویژگی های آن ها، و کاربرد استپ موتورها به خوبی آشنایی داشته باشید.

استپ موتور هیبرید

استپ موتور هیبریدی یک موتور الکتریکی DC بدون جاروبک است که با تبدیل یک سری پالس های الکتریکی به حرکت چرخشی در زوایای دقیق به نام پله ها حرکت می کند. آنها حرکت پیوسته را از یک ولتاژ ورودی پیوسته تولید نخواهند کرد و تا زمانی که “روشن” است در یک موقعیت خاص باقی می ماند. موتورهای پله ای هیبریدی با استفاده از سیگنال های پالس الکتریکی گسسته کنترل می شوند. هر پالس محور استپ موتور را با یک زاویه ثابت به نام “گام” می چرخاند. موتورهای پله ای هیبریدی چندین زاویه یا گام متفاوت برای انتخاب دارند (0.45 درجه، 0.9 درجه، 1.8 درجه،1.2 درجه).

اگر پالس ها در یک توالی مشخص انجام شوند، موتور به طور مداوم می چرخد. سرعت را می توان با سرعت ارسال پالس ها کنترل کرد. این زوایای پله طبیعی اجازه می دهد تا یک استپ موتور به طور دقیق و بدون انباشته شدن خطا قرار گیرد. استپ موتور گشتاور خروجی را از تعامل بین میدان مغناطیسی در روتور و استاتور تولید می کند. شدت میدان مغناطیسی متناسب با مقدار جریان اعمال شده به سیم پیچ ها و همچنین میزان چرخش در سیم پیچ ها است.

استپ موتور هیبرید به دو نوع دوفاز و سه فاز تشکیل شده اند، که با توجه به مدل های متنوع آن درآیتم هایی مانند وزن، طول، گشتاور، مقاومت فاز، زاویه پله، شفت و… متفاوت هستند.

از جمله ویژگی های استپ موتور هیبرید عبارتند از:

  • نویز پایین
  • عملکرد نرم
  • گشتاور بالا
  • توانایی شتاب بالاتر
  • قابلیت اطمینان بالا وهزینه نگهداری پایین
  • عملیات حلقه باز – برای کنترل موقعیت یا سرعت که نیازی به فیدبک ندارد
  • خطای موقعیتی غیر تجمعی

روش نامگذاری سرووموتور استپ هیبرید

1000 EC 118 18 J 86
6 5 4 3 2 1

1        فلنج موتور

2        سروو موتور پله سری JMC

3        زاویه پله 18:1.8 درجه2  فاز و 12:1.2 درجه3  فاز

4        طول موتور

5        فیدبک بسته انکدر

6        دقت انکدر

مشخصات الکتریکی سروو موتور استپ هیبرید دو فاز

مشخصات الکتریکی سروو موتور استپ هیبرید سه فاز

شرکت تام باهر تعداد زیادی استپ موتور با کیفیت بالا را در اندازه های مختلف برای انتخاب شما ارائه می دهد، شما میتوانید برای آگاهی از لیست قیمت استپ موتور، به سایت شرکت تام باهر و تماس با شماره های موجود درسایت و گرفتن اطلاعات استپ موتور از مهندسین فنی شرکت تام باهر مراجعه کنید.