انواع پروفیل آلومینیوم

قبل از گفتن انواع پروفیل آلومینیوم تعریفی از پروفیل آلومینیوم خواهیم داشت از نظر لغوی، پروفیل به معنای ثابت بودن مقطع در طول مشخصی است. در دنیای فلزات و ساخت و ساز، پروفیل شامل انواع مختلفی می‌باشد. اصلی‌ترین کاربرد پروفیل‌ها برای ساخت درب و پنجره‌های فلزی می‌باشد امروزه فلز آلومینیوم کاربرد بسیاری در صنعت داشته و در برخی موارد جایگزین محصولات فلزی نیز شده است. یکی از مهم ترین موارد مصرف این فلز در پروفیل ها می باشد که به دلیل شکل پذیری بالا، وزن سبک و مناسب از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. وزن سبک این محصول همچنین سبب استفاده بی شمار در صنایع هوایی گردیده است. در حال حاضر پروفیل آلومینیوم در ساختمان و صنعت مورد استقبال فراوانی بوده و کاربردهای ویژه ای دارد. تفاوت مهم پروفیل های آلومینیومی با پروفیل فولادی تبادل دما است به طوری که پنجره هایی که با استفاده از پروفیل های فولادی ساخته شده اند سبب هدر رفتن انرژی بیشتری می شوند ولی پنجره های آلومینیومی هدر رفت انرژی کمتری داشته و سبب بهینه سازی مصرف انرژی می شوند. از دیگر خصوصیات پروفیل آلومینیوم که سبب محبوبیت زیاد این محصول شده می توان به ظاهر زیبای آن اشاره کرد.

استفاده از این پروفیل به دلیل رنگ روشن ظاهر زیباتری به محیط می بخشد و از طرفی به دلیل استحکام و مقاومت بالا برای استفاده در ساختمان های اداری و مسکونی مناسب می باشد. همان طور که قبلا اشاره شد وزن پروفیل آلومینیوم کم بوده و حتی نسبت به پنجره های upvc نیز سبک تر می باشد و جایگزین مناسبی برای در و پنجره های فولادی هستند. این پروفیل ها ظریف و شکیل بوده و قابلیت نصب راحتی دارند. از دیگر ویژگی های مهم پروفیل آلومینیوم غیر قابل اشتعال بودن آن است که گزینه مناسبی برای استفاده در آشپزخانه ها می باشد. این محصول در  طرح ها و رنگ های متنوعی تولید و روانه بازار مصرف می گردد. با نصب شیشه دو جداره یا چند جداره بر روی پنجره های آلومینیومی می توان کاربرد آن را به پنجره های upvc نزدیک تر کرد. پنجره های آلومینیومی براساس نوع پروفیل به کار رفته در آن ها به سه دسته ساده، ترمال بریک و چوب آلومینیومی تقسیم بندی می شوند.

انواع پروفیل الومینیوم به صورت خلاصه

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 20 در 20

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 30 در 30

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 40 در 40

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45 در 45 متوسط

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45 در 45 سنگین

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 45 در 45 سبک

پروفیل آلومینیوم شیاردارصنعتی 45 در 90 سنگین

پروفیل آلومینیوم شیاردارصنعتی 45 در 90 سبک

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 40 در 80

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 25 در 25

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 20 در 40

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 30 در 60

پروفیل آلومینیوم شیاردارصنعتی 60 در 60

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی45 در 60

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 120 در 15

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی 80 در 80

پروفیل آلومینیوم تام باهر

با وجود تنوع بسیار در پروفیل های مهندسی و کاربرد های متنوع آنها، برای یافتن پروفیل مناسب و بهینه مورد نیاز خود می توانید با شرکت تام باهر با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. پروفیل آلومینیوم شیاردار باهر در ابعاد و سری های مختلف موجود می باشد که هم از نظر کیفیت و قیمت مناسب و مورد توجه مصرف کنندگان است.

پروفیل آلومینیوم چه کاربردهایی دارد؟

از پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین صنعتی که از پروفیل آلومینیوم استفاده می‌کند، صنعت ساختمانی است. ساختمان سازی بازار مهمی برای آلومینیوم به حساب می‌آید. مهم‌ترین فاکتورهایی که باعث استفاده از آلومینیوم در این صنعت می گردد، وزن کم، شکل پذیری بالا، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی، هزینه کم برای نگهداری، عمرطولانی و عدم‌نیاز به رنگ‌کردن می‌باشد. آمریکا بزرگترین مصرف کننده  آلومینیوم در ساختمان‌سازی است.

دنده شانه ای باهر