بال اسکرو در لوازم سی ان سی

بال اسکرو در لوازم سی ان سی همیشه در صنعت نقش مهمی دارند مخصوصا در صنعت ماشین سازی و خودرو و صنعت ساخت ماشینهای سی ان سی و انواع ماشینهای صنعتی از قطعه ارزشمند بال اسکرو استفاده میشود. بال اسکرو یک ابزار مکانیکی برای تبدیل انواع حرکت چرخشی به حرکت خطی میباشد که البته بال اسکرو با کمترین اصطکاک این کار را انجام میدهند و به این دلیل محبوب می باشد. شاید از نزدیک با ظاهر بال اسکرو آشنا باشید مکانیزم بال اسکرو به ساختار ان بستگی دارد که مختصر شرح میدهیم. بال اسکرو ساختمانی پیچ و مهره ایی دارد به این صورت است که در بال اسکرو گوی در واقع همان مهره دربال اسکرو ست و پیچ همان شفت رزوه شده است. در واقع شفت رزوه شده به صورت مارپیچ است و مسیر حرکت ساچمه هایی را مهیا میکند که قسمت مهره یا گوی بال اسکرو بر روی ان حرکت میکند و گوی بال اسکرو طوری ساخته شده اجازه چرخش ساچمه ها را در درون خود میدهد و در زمانی که گوی بر روی شفت حرکت میکند ساچمه ها در داخل گوی گردش میکنند.

نکته 1: شاید بد نباشد که بگوییم بال اسکرو ها با حداقل اصطکاک درونی خود میتوانند فعالیت کنند و بال اسکرو باعث ایجاد تلرنسهای دقیق میگردند و در جاهاییکه نیازمند دقت بالاست قطعه مناسب است.

نکته 2:بال اسکروها علاوه بر کاهش اصطکاک میتوانند با مقدار پیش بار کار کنند که باعث از بین بردن لقی بین ورودی و خروجی میشود. که بیشتر در سیستمهای کنترل حرکت کامپیوترهای نظیر ماشین ابزار سی ان سی و کاربردهای حرکت با دقت بالا میگردد.

نکته 3:شفت بال اسکروها را اگر نورد کاری کنندکه این عمل به خاطر پر بازده بودن ،کم دقت و ارزان و مقرون به صرفه است بال اسکرو نورد کاری شده دارای دقت بسیار بالا در حد دقت چند هزارم اینچ در یک فوت هستند.

نکته 4:بال اسکرو که شامل یک پیچ بلند و یک مهره یکنواخت است باعث ایجاد یک حرکت خطی در ماشینهای صنعتی مانند ماشینهای سی ان سی میگردد و بازده بالایی در مقایسه با لید اسکرو که یک سیستم حرکت خطی ساده (پیچ انتقال ساده) است را دارد.

بال اسکرو باهر

در بین شرکتهای صنعتی بازرگانی این روزهای بازار فروش انواع لوازم سی ان سی شرکت تام باهر توانسته محصولات اساسی ساخت دستگاههای سی ان سی را عرضه دهد و نیاز متقاضیان را برطرف کند یکی از مهمترین لوازم سی ان سی بال اسکرو می باشد که تام باهر با داشتن دو برند باهر و جی تن در بال اسکرو توانسته حرفهایی برای گفتن داشته باشد. انواع بال اسکرو در تام باهر از جمله بال اسکرو باهر و بال اسکرو GTEN مشتریان خود را دارند و رضایت آنها از کیفیت و قیمت مناسب باعث خوشحالی شرکت ماست. باهر برند شرکت تام باهر است که ثبت گردیده است. شرکت تام باهر دارای نمایندگی جی تن تایوان است.

نحوه نصب بال اسکرو

در مورد چگونگی نصب بال اسکرو باید بگوییم که برای اینکه از بال اسکرو در عمل انتقال قدرت استفاده کنیم باید چند نکته را توجه کنیم :

1- بال اسکرو هیچ گونه بار شعاعی را تحمل نمیکنند و نیروهای عمودی بر بال اسکرو هم توسط ریل ها مهارمیشود.

2- کلیه بارهای وارد شده بر بال اسکرو فقط باید بر یک سر بال اسکرو مهار گردد که برای این کار دو عدد بلبرینگ جهت دار در یک طرف بال اسکرو استفاده میشود نیروهای فشاری و کششی در این نقطه مهار میگردد و طرف دوم بال اسکرو با یک بلبرینگ معمولی به صورت ازاد در طرفین می باشد.

3- مسئله بعدی در بال اسکرو طول آن است که اگر از یک مترو شصت تا یک مترو هشتاد سانتی متر بیشتر باشد از سیستم مهره گردان استفاده میکنیم. در این حالت موتور روی محور متحرک و در کنار بال اسکرو قرار دارد.

4- در طول پایین مهره توسط ابزار موجود در بازار به بدنه محکم میگردد.

5- در طول بالا و بلند بال اسکرو روی محور ثابت محکم شده و دوران ندارد ولی مهره بال اسکرو توسط تسمه تایم به موتور وصل میگردد و با گردش مهره متحرک به جلو وعقب حرکت میکند.

نصب بال اسکرو

در نصب بال اسکرو چند نکته با اهمیت داریم و آن نوع تراش دو انتهای بال اسکرو است به این ترتیب که برای تراش بال اسکرو باید از ابزاری استفاده کرد که مانع لنگی ناشی از دوران گردد و در زمانی که در تراشکاری بال اسکرو لنگ بزند قسمتهای سر و ته لنگ خواهد خورد و بعد از مونتاژ نیز در عملکرد دستگاه سی ان سی آشکار خواهد شد.

انواع بال اسکرو و محصولات لوازم سی ان سی در شرکت تام باهر

شرکت تام باهر دارای انواع لوازم سی ان سی از مهمترین آنها بال اسکرو، ریل و واگن یا لینیر گاید از دو برند باهر ولینیر گاید STAF، پولی تایم، انرژی چین(محافظ کابل)، پروفیل آلومینیوم، کوپلینگ، دنده شانه ای مورب، شفت، سرو موتور، شفت پایه دار و……می باشد. در مورد کسب اطلاعات از موجودی و قیمت محصولات میتوانید با شماره تلفنهای شرکت که درسایت است با فروشگاه تماس حاصل نمایید. برای دیدن کاتالوگ محصولات از جمله کاتالوگ بال اسکرو باهر و بال اسکرو GTEN از نقشه های سه بعدی بال اسکرو و لینیر گاید هم دیدن نمایید و بهره بگیرید.

بال اسکرو (ball screw) چیست