تعمیر بال اسکرو

توجه داشته باشید هرگز تحت هیچ شرایط از چکش به منظور تعمیر بال اسکرو استفاده نکنید چرا که در این صورت باعث صدمه و آسیب به اجزا و ساختار بال اسکرو خواهید شد. نکته دیگری که باید دقت داشته باشید در مورد بارهای اعمالی به بال اسکرو است که تنها باید نیروهای عمودی در راستای محور پیچ به بال اسکرو منتقل شود. سایر نیروها بین ریل ها و واگن ها تقسیم شود روغن کاری عمر مفید بال اسکرو را افزایش می دهد. لذا در دوره های مشخص زمانی، قبل از خشک شدن بال اسکرو و مهره، آن ها را روغن کاری کنید. همچنین بال اسکرو باید از آلودگی های محیطی از قبیل گرد و غبار و آسیب های ناشی از سفاله محافظت شود که برای این منظور میتوان از کاورهای مخصوص بال اسکرو استفاده کرد.

در هنگام خرید و تعمیر بال اسکرو سه پارامتر مهم را باید در نظر بگیرید

1-قطر بال اسکرو

2-گام بال اسکرو

3-طول بال اسکرو

مهره بال اسکرو بوسیله قطر و گام پیچ بال اسکرو تعیین می شود. باید دقت داشته باشید که حتما از یک برند با استانداردهای مشابه باشند. برای پیچ بال اسکرو نیز، پس از تعیین قطر و گام بال اسکرو، فقط باید طول دلخواهتان را به فروشنده اطلاع داده و فروشنده با دقت، طول مورد نظر را برش داده و انتهای پیچ را از پلیسه و غیره تمیز کند. در فروشگاه و شرکت تام باهر با داشتن دو برند از بال اسکرو از جمله  بال اسکرو باهر و بال اسکرو جی تن تاکید بر نگهداری صحیح و روغن کاری دقیق و مداوم بال اسکرو میگردد.

تحویل مهره بال اسکرو

هنگام تحویل مهره مشاهده خواهید کرد که این مهره دارای یک لوله واسط است و اکیدا توصیه می شود که تحت هیچ شرایطی تا زمانی که بخواهید مهره را روی پیچ بال اسکرو نصب کنید، اقدام به خارج کردن لوله نکنید چرا که در این صورت تمام ساچمه ها از جای خود خارج می شود و جا زدن ساچمه ها هم نمی تواند مهره را به شکل اولیه برگرداند. برای جا زدن مهره روی پیچ بال اسکرو، لوله مذکور را با انتهای پیچ مماس کرده و مهره را به آرامی بچرخانید تا بر روی پیچ حرکت کند. همچنین دقت داشته باشید که بعد از نصب مهره بر روی پیچ، لوله مذکور را در جای مطمئن نگهداری کنید تا زمانی که نیاز به تعمیر و نگهداری بال اسکرو بود بتوانید مجدداً مهره را در قاب مخصوص خود قرار دهید. چنانچه دستگاه به گونه ای باشد که نیاز به دقت بالایی داشته باشد. البته قابل ذکر است که بال اسکرو از دقت بسیار بالا و لقی کمی برخوردار است. استفاده از مکانیزم بال اسکرو دوبل صرفا به منظور بالا بردن دقت در حد میکرون است. نکته دیگری که باید دقت داشته باشید در مورد بارهای اعمالی به بال اسکرو است، که تنها باید نیروهای عمودی در راستای محور پیچ به بال اسکرو منتقل شود و سایر نیروها بین ریل ها و واگن ها تقسیم شود. روغن کاری عمر مفید بال اسکرو را افزایش می دهد.لذا در دوره های مشخص زمانی، قبل از خشک شدن بال اسکرو و مهره، آن ها را روغن کاری کنید. خط تولید پیچ بال اسکرو کوچک تک مهره ای مینیاتوری فقط به عنوان یک فرم مونتاژ کامل تهیه می شود. انتهای پیچ را می توان تقریباً در هر پیکربندی و قطر و طول تنظیم کرد تا به نیاز مشتری برسد.

 

محصولات تام باهر

شرکت تام باهر وارد کننده و عرضه کننده انواع محصولات و لوازم مکانیکال مربوط به دستگاههای CNC نظیر بال اسکرو، بال بوش، پولی تایم، پروفیل آلومینیوم(شامل پروفیل آلومینیوم شیاردار)، انواع شفت(شفت پایه دار / شفت LM/ شفت بدون پایه)، ریل و واگن(لینیر گاید)، دنده شانه ای (دنده شانه ای مورب)، کوپلینگ (کوپلینگ SRJ)، انرژی چین(محافظ کابل) و هم چنین محصولات الکتریکال دستگاههای صنعتی شامل سرو موتور و استپ موتور با برند JMC-BAHER میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مهندسین و کارشناسان فنی ما در این زمینه با شماره های موجود در سایتهای تام باهر تماس حاصل نمایید. شرکت تام باهر علاوه بر ثبت برند باهر، نمایندگی برندهای GTEN از تایوان در بال اسکرو، نمایندگی انحصاری برند STAF کشور تایوان در لینیر گاید، نمایندگی انحصاری برند GAMBINI از کشور ایتالیا در دنده شانه ای و نمایندگی سرو موتور و استپ موتور JMC-BAHER را دارا می باشد.