خرید بال اسکرو با کیفیت

برای خرید بال اسکرو با کیفیت باید نکاتی در نظر گرفته شود چرا که بال اسکرو یک قطعه بسیار پرکاربرد و مهم در سیستم های متحرک خطی می باشد و قیمت بالاتری نسبت به سایر قطعات مانند لید اسکرو ها دارند. انتخاب بال اسکرو نامناسب باعث اختلال در عملکرد دستگاه شما و همچنین اتلاف در انرژی و هزینه‌هایتان خواهد شد.
در ضمن شرکت تام باهر یکی از مجموعه شرکت های وارد کننده و عرضه کننده لوازم سی ان سی (CNC) و سیستم های متحرک خطی است که دارای دو نمایندگی در برند GTEN (بال اسکرو) و برند STAF (لینیر گاید) می باشد.

برخی نکات مهم در خرید بال اسکرو با کیفیت

از مهم ترین مشخصات لازم برای خرید این قطعه پرکاربرد و مهم قطر و گام آن می باشد. این مشخصات با توجه به نوع وسیله و کارکرد آن انتخاب می شود.
1. قطر
یکی از شاخصه های مهم در انتخاب بال اسکرو مناسب قطر آن است.
از نکاتی که باید در انتخاب قطر در نظر بگیرید این است که میزان وزن جسمی که قراراست بال اسکروی شما آن را حرکت بدهد. هرچه وزن جسم مورد نظر بیشتر شود، قطر بال اسکرو نیز بیشتر خواهد شد.
توجه داشته باشید در صورتی که وزن مجموعه بال اسکرو بالا برود برای کنترل پیچ از یاتاقان بال اسکرو باید استفاده کرد.
یکی از نکات مهم مربوط به انتخاب میزان قطر، توجه به اندازه گام مورد نظرمی باشد یعنی باید قطر پیچی که انتخاب می کنید از گام مورد نظرتان پشتیبانی کند. به عنوان مثال پیچی با گام 16 میلیمتر و قطر 8 میلیمتر وجود ندارد.
2. گام
از دیگر نکات مهم در انتخاب بال اسکرو مناسب، میزان گام بال اسکرو است. فاصله یک نقطه روی رزوه تا نقطه دیگر آن در رزوه‌ بعد، تعیین کننده‌ گام بال اسکرو می باشد که از مشخصه ‌های تعیین کننده میزان دقت کنترل حرکت در دستگاه‌های مختلف است.
توجه داشته باشید که هرچه میزان گام بال اسکرو کمتر باشد، دقت کنترل حرکت مجموعه مورد نظر نیز بیشتر خواهد شد اما این موضوع به این معنا نیست که هر چه گام بال اسکرو کمتر باشد کیفیت عملکرد دستگاه نیز بیشتر می شود، بلکه گام آن کاملا به کاربردی که شما مد نظر دارید بستگی دارد و بر همین اساس انتخاب می‌شود.

روش تولید بال اسکرو

انواع بال اسکرو به دو روش تولید می شود.
• رولینگ : در این روش، ابتدا پیچ خام به میزان زیادی حرارت داده شده و سپس بین غلتک‌های مخصوص قرار گرفته و رزوه مورد نظر روی آن ایجاد می شود.
• سنگ ‌زنی : در این روش رزوه‌ها طی یک فرآیند سایشی بسیار دقیق شکل می‌گیرند به همین دلیل دقت پیچ‌های تولید شده به روش سنگ‌ زنی به مراتب از نمونه مشابه با روش تولید رولینگ بیشتر است. البته باید توجه داشته باشید که قیمت پیچ‌هایی که به روش سنگ زنی تولید می‌شوند به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد بود.

جنس و کاربرد بال اسکرو

یکی دیگر از ویژگی های تاثیر گذار در انتخاب بال اسکرو جنس آن است. عموما بال اسکرو ها از جنس فولاد سخت کاری شده، ساخته می‌شوند. برای کارهای سنگین باید از بال اسکروهایی با درجه سختی بالا استفاده شود تا پیچ دچار تاب ‌خوردگی و تغییر شکل نشود.

برند بال اسکرو باهر

در بازار بال اسکرو با برند های مختلفی وجود دارد که توسط کشور های گوناگونی تولید می شود مانند چین و تایوان. بال اسکرو دارای دو برند باهر(BAHER) ساخت کشور چین و جی تن (GTEN) از کشور تایوان می باشد. از دیگر محصولات سیستم متحرک خطی شرکت تام باهر می توان به لوازم سی ان سی، پولی تایم (pulley timing)، دنده شانه ای، ریل و واگن (لینیر گاید)، کوپلینگ، انرژی چین باهر(Energy Chain)، پروفیل آلومینیومی، سرو موتور و…. می باشد.
شرکت تام باهر بزرگترین واردکننده و عرضه کننده بال اسکرو در ایران می باشد و تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. جهت خرید بال اسکرو و کسب اطلاعات کامل محصولات می توانید به سایت های شرکت تام باهر مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را باتوجه به شماره های درج شده سفارش دهید.

یاتاقان بال اسکرو