خرید پولی تایم از تام باهر

خرید پولی تایم را از تام باهر معتبرترین و بزرگترین عرضه کننده انواع پولی تایم از جمله پولی تایم باهرمی باشد تجربه کنید. پولی تایم موجود در شرکت تام باهر از برند باهر است که از مرغوبترین نوع میباشد. این شرکت در دیگر زمینه های فروش قطعات صنعتی نیز فعالیت دارد که شما مشتریان عزیز می توانید آن ها را تهیه نمایید. از جلمه قطعاتی که توسط تام باهر در ایران عرضه می شود می توان به بال اسکرو این شرکت با نام بال اسکرو برند باهر ساخت چین با مرغوبترین کیفیت و بال اسکرو جی تن (GTEN) از تایوان لینیرگاید باهر و لینیر گاید شرکت معتبر STAF ساخت تایوان اشاره کرد.

در مورد خرید بال اسکروی مرغوب اگر به دنبال شرکتی معتبر جهت خرید بال اسکرو می باشید، پیشنهاد میکنیم این قطعه صنعتی را از تام باهر با نمایندگی رسمی بال اسکرو GTEN تایوان در ایران خریداری نمایید. شرکت تام باهر تمامی محصولات خود را به صورت مرغوب و با کیفیت به دست مشتریان می رساند. این شرکت با داشتن نمایندگی های مختلف در ایران توانسته نیاز مشتریان را تامین نماید و این نشان از اعتماد مشتریان به شرکت دارد.

تعریف ساده پولی تایم

پولی تایم در واقع در انتقال حرکت مکانیکی از شافت یک موتور به بار در کاربرد های گوناگون صنعتی استفاده میشود و در مورد پولی تایم ها در جاهایی که قرار است تا نسبت دور، بین موتور و بار، کامل ثابت نگه داشته شود و در جاهایی که باید ضریب انتقال قدرت حداکثر باشد نیز از پولی تایم استفاده می شود.

مزایای پولی تایم

-مصرف انرژی کم
-با دوام و پر کاربرد 

پولی تای

اشکال ظاهری و فیزیکی پولی تایم

 

پولی تایم ها در بازار دارای اندازه های مختلف هستند. در زمان ساخت در ابعاد کوچک به شکل برشی از یک استوانه ساخته میشود و قطر استوانه که زیاد میشود باید به روش عملیات ریختگری و به شکل ظاهری صلیب ساخته میشود پولی تایمی که ریخته گری صلیبی شده است در واقع باید بالانس دینامیکی گردد. چون در بیشتر مواقع پولی تایم وتسمه تایم با هم در دستگاهها همکاری دارند برای اینکه تسمه تایم از روی پولی تایم خارج نشود و آن را رد نکنند در دو جهت پولی تایم واشر قرار میدهند و پولی ها به صورت دوتایی یعنی در مقابل هر پولی تایم پولی تایم دومی قرار میگیرد.

موارد استفاده پولی تایم

از پولی تایم در صنایع مختلف از جمله در صنعت خودرو سازی، در صنعت ساخت ماشینهای سی ان سی(CNC)، انتقال قدرت صنایع سنگین، در صنایع و ماشین آلات معدنی، در انواع صنایع غذایی، ماشین آلات اداری و چاپ، دستگاههای برش لیزری و………..بسیار رایج شده و کاربرد دارد.

 

انواع پولی تایم:

پولی ساده

پولی تایم ساده از ابتدایی ترین نوع پولی است که شامل یک رینگ شیار دار می باشد که برای نگه داشتن تسمه ازآن استفاده میگردد. این شیار یا خط بیشتر مواقع به صورت v شکل، به صورت نیم دایره یا در بعضی مواقع به صورت صاف می باشد که در بازار برای هر کدام از نوع پولی تسمه تایم کاملا مناسب طراحی میگردد. این پولی تایم ساده در نوع و میزان قیمت هم ساده و مناسب میباشد و در بازار امروز اقتصادی و به صرفه  میباشد البته این سادگی یک عیب هم دارد و آن اینکه باعث سر خوردن تسمه در فشار یا دمای بالاست.

پولی تایمینگ

نوع پیشرفته پولی از نوع پولی تایمینگ است که این نوع دندانه دار بوده و طرز کار آن به این صورت است که نسبت دور یکسان و ثابتی بین موتور و بار وارد شده ایجاد میگردد لازم به یادآوری است که برای این نوع پولی از تسمه دندانه دار هم استفاده میشود. پولی جدید به خاطر بالا بودن بازده نسبت به پولی نوع ساده برای مبادله و انتقال توان مشابه تسمه با پهنای کمی نیاز است. چون اینجا دیگر سر خوردن را نداریم. در واقع انواع پولی تایم براساس گام یا pitch به دو دسته کلی تقسیم میگردد. گام یعنی فاصله ابتدایی یک دندانه تا دندانه بعدی.

1-گام میلیمتری (metric)

2-گام اینچی (imperial)

در تقسیم بندی پولی ها با توجه به گامها به مدل های زیر تقسیم میشوند:

1-پولی تایم با گام میلیمتری و شکل دندانه نیم دایره ای شامل پولی های سری M , 5M ,8M ,14M3 هستند.

2-پولی تایم با گام میلیمتری و شکل دندانه ذوزنقه ای شامل پولی های سری T5 , AT5 ,T10 هستند.

3-پولی تایم با گام اینچی و شکل دندانه ذوزنقه ای شامل پولی های سری MXL , XL, L,H می باشند.