سیستم بال اسکرو

سیستم بال اسکرو چیست؟ آیا درباره بال اسکرو می دانید؟ در زمان های قدیم جهت حرکت طولی و عرضی میزها و محورها از سیستم پیچ و مهره استفاده می کردند. به علت سایئدگی و خوردگی و لق شدن سیستم.

حرکتی استفاده از پیچ و مهره با مقطع ذوزنقه ای و تا حدی مستطیلی جای پیچ و مهره مثلثی را گرفت، این نوع پیچ و مهره در حال حاضر نیز در برخی از دستگاه های فرز و تراش معمولی مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت روانکاری این نوع سیستم های حرکتی لقی مشخص بین پیچ و مهره وجود دارد، که در طول زمان بر با کارکرد پیچ ها سایئده شده و دقت خود را از دست می دهد.

یکی دیگر از ابدعات که باعث رفع مشکل حرکتی بوده سیسم لید اسکرو می باشد. در سیستم لید اسکرو به جای استفاده از یک مهره از دو مهره با فنر بینشان وجود دارد.

فنر بین دو مهره با پیچ تنظیم قابل تنظیم شدن بوده و باعث کاهش لقی شده ولی یک مشکل داشته و آن لغزش سطوح می باشد.

برای حل این مشکل یک سیستم با راندمان بالا به نام سیستم حرکتی بال اسکرو اختراع شد. این سیستم عصر جدیدی در مکانیزم های حرکتی ایجاد نمود.

مکانیزم حرکتی بال اسکرو مشابه بلبرینگ ها بوده و بدون لغزش بوده و به صورت غلتش کامل می باشد.

سیستم بال اسکرو

بال اسکرو تام باهر

شرکت تام باهر معتبرترین و تنها عرضه کننده بال اسکرو GTEN و دنده شانه ای GAMBINI در کشور ایران می باشد.

بالسکرو جی تن GTEN تایوان یکی از برندهای است که شرکت تام باهر نمایندگی آن را دارا می باشد که از نظر کارایی و کیفیت معتبر و شناخته شده می باشد.

از برندهای دیگری شرکت تام باهر، برند باهر می باشد که با محصولات مختلفی در بازار عرضه می شوند، بالسکرو باهر در طی چندین سال مورد توجه مصرف کنندگان به ویژه تولید کنندگان بوده و کارایی ویژه ای دارد .

شرکت تام باهر، اجزای بال اسکرو مانند مهره و محافظ کابل را با همان برند باهر به فروش می رساند، شما می توانید این قطعات را از شرکت تام باهر تهیه نمایید.

شرکت تام باهر با ارايه خدمات و امکانات مهندسی و بهینه به مشتریان و کاربران خود، نقشه های بالسکرو جی تن-باهر برای طراحی و ساخت لینیر گاید را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

مشخصات فنی سیستم بال اسکرو

بال اسکرو  دراقع یک وسیله مکانیکی بوده که حرکت چرخشی را به خطی تبدیل نموده و دارای کمترین اصطکاک می باشد. بال اسکرو مشابه سیستم پیچ و مهره می باشد که در آن گوی به عنوان مهره و شافت رزوه شده شده به عنوان پیچ می باشد.

شفت رزوه شدن مسیر حرکت پیچ را مشخص کرده و در آن ساچمه ها در قسمت گوی در حال چرخش می باشند. وجود ساچمه باعث عدم تماس بین مهره و پیچ می گردد.

انتخاب بال اسکرو مناسب
در زمان انتخاب بال اسکرو مناسب می بایست موارد زیر را لحاظ قرار داد:
  • میزان بار مکانیکی
  • دقت مورد نیاز حرکت
  • شرایط محیطی
  • محل نصب