فروش کوپلینگ باهر

شرکت تام باهر از قدمت بالایی در این صنعت برخوردار است که با تجهیزات مدرن و به روز باکیفیت بالا اقدام به عرضه محصولات خود مینماید. فروش کوپلینگ باهر در شرکت تام باهر موجب گردیده که همواره مشتریان قدیمی و جدید ما را با کیفیت و تعهد به یاد دارند. کوپلینگ باهر که برای اتصال بین دو شفت به یکدیگر از آن استفاده می شود. یکی از موارد استفاده از آن در ماشین آلات صنعتی و دستگاه های CNC است. کوپلینگ عرضه شده در شرکت تام باهر با دستگاه های جدید و مدرن و در انواع مختلف مناسب برای استفاده در دستگاه ها و کارکرد های مختلف و غیره استفاده می شود. با محصولات کوپلینگ شرکت تام باهر در فروشگاه و سایتهای ما آشنا شوید. کوپلینگ باهر با تیپ SRJ ارائه میشود و دارای سایزهای مختلف -30-40-55-65-20 در فروشگاه تام باهر است.

کوپلینگ

کوپلینگ(coupling) وسیله ای برای محور کردن موتور و شفت پمپ می باشد کوپلینگ ها در حقیقت برای موتورهای سانتری فیوژ، پمپ های سانتری فیوژ، پمپ کلوز (pomp close) که شفت و موتور به صورت کسری قرار دارد توسط کوپلینگ متصل می باشد. لازم به ذکر است که در صورت عدم کیفیت کوپلینگ انتخاب شده امکان صدمه به انکودر یا موتور نیز وجود دارد. همچنین جهت خرید کوپلینگ می توانید با فروشگاه ما در تماس باشید. کوپلینگ ها حرکت دورانی موتور را به شفت پمپ منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شود، قبل اتصال کوپلینگ موتور شفت پمپ و موتور باید از هم محور بودن این دو اطمینان حاصل کرد.

 

کاربردهای کوپلینگ

قابلیت استفاده در محل های اشتعال و انفجار
موتور های صنعتی وپمپ
دستگاهای تراشکاری
دستگاه خردکن

انواع دسته بندی کوپلینگ

1. کوپلینگ های solid یا ریجید کوپلینگ Rigid

2. کوپلینگ های Flaxlibel یا انعطافی

3. کوپلینگ های مفصلی

4. کوپلینگ های انکودری

5. کوپلینگ هیدرولیکی

6. کوپلینگ های آلومینیومی

7. کوپلینگ های فنری

8. کوپلینگ های دنده ای

9. کوپلینگ ضربه ای

10. کوپلینگ امگا

 

کوپلینگ های solid به دو دسته تقسیم می شود

1. کوپلینگ های فلنج دار این نوع کوپلینگ ها از دو صفحه تشکیل شده یک صفحه ی آن به شفت پمپ و صفحه دیگر به موتور به وسیله پیچ و مهره اتصال داده می شوند

نوع دیگر آن از دو نیم استوانه تشکیل شده است و توسط پیچ و مهره به هم متصل می شوند.

از کوپلینگ های solid در مواقعی استفاده می شود که هم راستای دو محور باشد از این نوع کوپلینگ استفاده می شود.

 

کوپلینگ های انعطافی به دو دسته تقسیم می شوند

1.کوپلینگ های انعطاف پذیر مکانیکی

2. کوپلینگ های انعطاف پذیر متریال material

در ساختار کار کوپلینگ، مسئله ای که هنگام کار با این محصول اتفاق می افتد، هم راستا نبودن محور است که به روش های مختلف ایجاد می شود.

1. عدم هم راستایی محور به صورت موازی نبودن و در یک راستا نبودن ایجاد می شود و هنگامی که صفحه های کوپلینگ در مقابل هم باشند ولی شفت های پمپ و موتور موازی و در یک ارتفاع نباشند اتفاق می افتد.

2. عدم هم راستایی زاویه ای در زمانی اتفاق می افتد که شفت پمپ و موتور در یک راستا و در یک ارتفاع باشد ولی صفحه کوپلینگ از بالا یکسان نباشد.

3. درحالتی که هیچ یک از صفحه و شفت در یک راستا و ارتفاع نباشد.

کوپلینگ انعطافی تا حدی می تواند نا هم محوری بین موتور و پمپ را جبران کند.

 

 کوپلینگ لاستیکی 

وظیفه کوپلینگ های لاستیکی اتصال دو قطعه دوار به هم می باشد اما در عین حال اجازه انحرافاتی را به آنها می دهند. با انتخاب، نصب و نگهداری دقیق کوپلینگ ها می توان صرفه جویی زیادی در هزینه نگهداری و زمان خروج از کارکرد به عمل آورد.

 

مزایای کوپلینگ لاستیکی

فراهم کردن اتصال شفت های دستگاه هایی مانند موتور و ژنراتور که به طور جداگانه ساخته شده اند و همچنین قطع ارتباط در زمان تعمیرات یا جابجایی ها
فراهم کردن امکان نامیزانی شفت ها و ایجاد انعطاف پذیری مکانیکی
کاهش انتقال های ناگهانی از یک شفت به دیگری
محفاظت در برابر اضافه بار
تغییر خواص ارتعاشی تجهیزات دوار
اتصال بخش درایور
انتقال توان از یک انتها به انتهای دیگر

 

قیمت انواع کوپلینگ

قیمت انواع کوپلینگ انعطافی نیز بستگی به مدل ها و قطر شفت و ابعاد محصول دارد. شرکت تام باهر TamBaher عرضه کننده کلیه ی محصولات سیستمهای متحرک خطی، انواع بال اسکرو باهر و تنها نمایندگی انحصاری جی تن(GTEN) از تایوان میباشد. مشتریان گرامی برای اطلاعات فنی و دیدن نقشه های سه بعدی(3D) بال اسکرو میتوانند از سایتهای شرکت نیز بازدید نمایند. البته محصولات تام باهر دارای تنوع بالایی است و شامل : بال اسکرو Ball Screw، ریل و واگن، دنده شانه ای، لینیر گاید STAF، پولی تایم، پروفیل آلومینیوم، انرژی چین، کوپلینک، شفت(shaft)، لوازم سی ان سی،…….است که با برند باهر ارائه میگردد. در محصول لینیر گاید هم ما دارای نمایندگی STAF از تایوان هستیم. فروش کوپلینگ باهر در شرکت تام باهر از نوع تیپ SRJ باهر می باشد.

چرا ما به کوپلینگ نیاز داریم؟

تنها در صورت موازی و هم‌راستا بودن شافت‌ها می‌توان با استفاده از وسایل مختلف دنده‌ای یا درایوها، نیرو را انتقال داد. بنابراین برای این که گشتاور (نیرو) به خوبی منتقل گردد، از کوپلینگ‌ها برای اتصال انتهای شافت‌های هم‌راستا یا جبران ناهم‌محوری آن‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد کوپلینگ ها

بنابراین کارکرد اصلی همه این قطعات، اتصال شافت‌ها، انتقال نیرو، جبران ناهمترازی و ناهم‌راستایی‌های (محوری، زاویه‌ای و ترکیبی) و حرکت‌های محوری (تکان و جابه‌جایی انتهایی شافت‌ها) است. بعضی اوقات نیز از کوپلینگ‌ها جهت جذب شوک‌ها یا لرزش‌ها به منظور به حداقل رساندن آسیب‌های وارده به ماشین‌آلات استفاده می‌شود. نکته: اگرچه کوپلینگ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند ناهم‌محوری‌ و ناهم ترازی‌های موجود را تا حدودی جبران و برطرف کنند، اما آن‌ها در حین نصب جایگزین دستگاه‌های تراز نیستند. در صورت همترازی کامل، عدم لرزش و جابه‌جایی انتهایی شافت‌ها، کوپلینگ شافت‌های محرک و متحرک ساده خواهد بود.

هدف اصلی استفاده از کوپلینگ ها

اتصال دو قطعه از تجهیزات دوار هدف استفاده از آن هاست، با توجه به اینکه اجازه درجاتی از عدم توازن و نا هممحوری یا تکان ها در انتها یک سر یا هر دو سر وجود دارد. طراحان و مهندسین با یک انتخاب دقیق در خرید، نصب و راه اندازی و رعایت نکات نگهداری از کوپلینگ می توانند صرفه جویی قابل توجهی در کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و خرابی داشته باشند.

کوپلینگ SRJ باهر