لینیر گاید STAF

در صنایع مختلف از جمله صنایع بزرگ ماشین سازی و ساخت دستگاههای سی ان سی از لینیر گاید STAF  (ریل و واگن) استفاده می شوند یکی از برندهای پر طرفدار و با کیفیت لینیرگاید STAF می باشد شرکت تام باهر دارای نمایندگی انحصاری برند STAF در ایران بوده و تام باهر تنها وارد کننده لینیر گاید STAF تایوان در ایران است. شرکت تام باهر علاوه بر برندSTAF در لینیر گاید دارای  برند ثبت شده باهر نیز می باشد.

تعریف مختصر لینیر گاید (ریل و واگن)

لینیر گایدLinear Guide یا همان ریل و واگن خطی برای ایجاد یک حرکت خطی میباشد. البته یک حرکت مستقیم یکنواخت به کار گرفته میشود. یعنی گاهی برای حرکت خطی یا سوار کردن بارمکانیکی برای حرکت خطی از لینیر گاید استفاده میشود. لینیر گاید وظیفه تولید حرکت خطی را برعهده دارد. لینیر گاید در ظاهر از دو قسمت ریل و واگن تشکیل شده است که غالبا ریل از جنس فولاد سختکاری شده و سطح ریل دارای دقت و کیفیت زیادی برخوردار است. ریلها باید در سطحهای بسیار صاف و ترازی نصب شوند. سایز لینیر گایدها به صورت استاندارد از 15-20-25-30-40-55-65- تشکیل شده است و در ضمن طول شاخه ها 4و5 متری میباشد. در واقع لینیر گاید یا ریل و واگن از یک ریل راهنما(Guide Rail) وبدنه اصلی (Block) ساخته شده است و همچنین دارای 4ردیف ساچمه(Ball) با زاویه تماس 45 درجه می باشد.

بخشهای لینیر گاید(Linear Guide)

1-ریل لیدر یا راهنما(Guide Rail)
2-بدنه اصلی(Block)
3-آب بند(Oil Sealing)
4-زنجیر نگهدارنده(Chain Retainer)
5-گریس خور(Nipple)

کاربرد لینیر گاید در  انواع صنایع

_ماشین ها و دستگاههای مخصوص سی ان سی(CNC)
_ماشین های حکاک و یا برش کار مخصوص
_ماشین های حکاک و یا برش دهنده چوب یا فلز
_ماشین های برش دهنده لوله ها در حین حرکت
_دستگاه های مختلف بسته بندی وسایل
_دستگاه های پر کن قوطی و یا کنسرو
_دستگاه های سی ان سی CNC برش هوا

طریقه نگهداری لینیر گاید (ریل و واگن)

در صنعت اکثریت ریل و واگن ها با سیستم روغن کاری درون بلوکی مجهز می باشند که این امر از مهمترین مزیتهای لینیرگایدها میباشد و علت ان است که هزینه های تعمیرات و نگهداری را کم مینماید اما فقط در مواقع ضروری روغن کاری انجام شود. تا طول عمرطولانی تر گردد در مواقعی لازم است مواد اضافه تولید شده پاکسازی گردد تا خرا بی حاصل نشود. شاید لازم باشد از سایر محصولات تام باهر برای متقاضیان علاقه مند و محترم مختصر بگوییم ذرتام باهر با ثبت برند خود توانسته درمحصولات خود اختصاصی باشد برند باهر(BAHER) ثبت شرکت تام باهر است که در تمام لوازم سی ان سی مشاهده میشود. نمایندگی برند بعدی برند جی تن(GTEN) در بال اسکرو است که ساخت آن با نهایت کیفیت در تایوان انجام شده است. نمایندگی انحصاری بعدی  از کشور تایوان در لینیر گاید STAF است.

خرید ریل و واگن (لینیر گاید)