مزیتهای بال اسکرو

مزیتهای بال اسکرو، نصب و استفاده از آن در صنعت از مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه صنعتگران، تولید کنندگان دستگاه های سی ان سی و غيره می باشد. پیش از آن مقاله جامعی درباره سیستم بال اسکرو و نحوه عملکرد آن انتشار داده ایم، در این مقاله قصد داريم درباره مزایا و معایب بال اسکرو و نقش مهم آن ها در دستگاه ها و سیستم های سی ان سی صحبت کنیم.

1-تحمل بارهای سنگین

با توجه به تعریف بال اسکرو که در مقاله بال اسکرو آمده است، بال اسکرو دارای ظرفیت حمل بار بالاتری در مقایسه با لید اسكرو مي باشد، با اینکه لید اسکرو با داشتن مهره برنزی می تواند بارهای سنگین تری را تحمل کند. اما با افزایش بار، اصطکاک ایجاد می شود و اصطکاک بیشتر باعث کاهش چرخه کارکرد و عمر آن می شود. بال اسکرو، با ساچمه های فلزی چرخنده برای تحمل بار، ظرفیت حمل بار بالاتری در مقایسه با لید اسکرو هم سایزش با مهره های پلاستیکی و پلیمری دارد. البته بسته به كاربرد مورد نظر شما، ليد اسكرو یا بال اسكرو مي تواند مفيد و مورد استفاده قرار گيرد.

2-دارای دقت بالا

در لید اسکروها، یک واکنش شدید بین مهره و پیچ، عمل پس زدن یا عقب گرد وجود دارد، که برای از بین بردن این واکنش شدید از بال اسکرو استفاده می شود. این عمل به طور معمول با وجود ساچمه ها در مهره بال اسکرو و سیستم بازگشت مهره و با استفاده از ساچمه هایی که دارای قطرهای کمی بزرگ تر از فضای بین محل عبور پیچ و مهره هستند انجام می شود. به علاوه، بال اسکرو با استانداردهای ISO ، DIN ، JIS و با توجه به راهنمای انحراف طبقه بندی شده اند. بنابراین انتخاب بال اسکرو با دقت مناسب راحت است. این سایت می تواند شما را در انتخاب بال اسکرو با کیفیت و با دقت کمک کند.

3-دارای بهره وری بالا

بهروری بال اسکرو در عوامل چرخنده آن به عنوان مثال در ساچمه ها است که به نقطه تماس در تحمل بار متکی هستند. در حالی که عناصر کشویی مانند پیچ و مهره در مونتاژ لید اسکرو بر خط تماس متکی هستند. در بال اسکرو نقطه تماس اصطکاک کمتری تولید می کند در نتیجه بهره وری بالاتری به همراه می آورد. که این یکی از مهمترین مزایای بال اسکرو می باشد. بهره وری بال اسکرو تقریبا همیشه 90 درصد یا بیشتر است. در حالیکه بهره وری لید اسکرو به طور نرمال زیر 50 درصد است. راندمان بالا مساوی است با کاهش نیاز به گشتاوری موتور است، به این معنی که یک موتور کوچک ( و اجزای مرتبط) ممکن است برای کاربرد مناسب باشد. بال اسکرو از تکنولوژی های به روز صنعتي می باشد که بسیار مورد توجه مصرف کنندگان بوده و در بیشتر صنایع و کارکرد های مهم مورد استفاده می شود. از مزایای دیگر بال اسکرو که بسیار زیاد مورد توجه است به موارد دیگری نیز می توان اشاره کرد.

مزیتهای دیگر بال اسکرو

1-سیستم تبدیل حرکت دورانی به خطیر

2-نیروی کمتر برای پیشروی
3-کاهش و حذف لقی
4-اصطکاک و ساييدگي کمتر سبب می‌شود دمای کاری پایین‌تری را تجربه کنند.
5-عمر طولانی‌تر دارند و به همین علت در دوره‌های زمانی طولانی‌تری تعویض می‌شوند.
6-سرعت و توان کاری بالا
7-کاربردهای دارای سیکل‌های پیوسته یا طولانی‌ مدت

در نصب بال اسکرو مهره باید توسط لینیر گاید ها و بار رزوه توسط بلبرینگ های نگهدارنده سر و ته مهار شود و به هیچ عنوان بال اسکرو هیچ بار شعاعی را تحمل نکند. اگر چه بيشتر اوقات ليد اسكرو ها ارزان تر از بال اسكرو ها هستند، اما با توجه به مزاياي بال اسكرو نسبت به ليد اسكرو استفاده از بال اسكرو به صرفه تر مي باشد. تنها نمایندگی جی تن تایوان در بال اسکرو شرکت تام باهر می باشد که در کنار آن بال اسکرو باهر با برند به ثبت رسیده باهر نیز قرار دارد. براي دريافت اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره تماس هاي موجود در سايت تام باهر تماس حاصل فرماييد. در شرکت تام باهر ما لوازم سی ان سی و قطعات دستگاه سی ان سی را در اختیارمتقاضیان و مشتریان محترم قرار میدهیم.  قیمت دستگاه CNC بزرگ تحت تاثیر تعداد محورهای آن تغییر می‌کند و معمولاً ۴ یا ۵ محور حرکتی دارند.

محصولات تام باهر

شرکت تام باهر وارد کننده و عرضه کننده انواع محصولات و لوازم مکانیکال مربوط به دستگاههای CNC  نظیر بال اسکرو، بال بوش، پولی تایم، پروفیل آلومینیوم(شامل پروفیل آلومینیوم شیاردار)، انواع شفت(شفت پایه دار / شفت LM/ شفت بدون پایه)، ریل و واگن(لینیر گاید)، دنده شانه ای (دنده شانه ای مورب)، کوپلینگ (کوپلینگ SRJ)، انرژی چین(محافظ کابل) و هم چنین محصولات الکتریکال دستگاههای صنعتی شامل سرو موتور و استپ موتور با برندJMC-BAHER  میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مهندسین و کارشناسان فنی ما در این زمینه با شماره های موجود در سایتهای تام باهر تماس حاصل نمایید. شرکت تام باهر علاوه بر ثبت برند باهر، نمایندگی برندهای GTEN  از تایوان در بال اسکرو، نمایندگی انحصاری برند STAF کشور تایوان در لینیر گاید،  نمایندگی انحصاری برندGAMBINI  از کشور ایتالیا در دنده شانه ای  و نمایندگی سرو موتور و استپ موتور JMC-BAHER را دارا می باشد.