مزیت های بال اسکرو

در این مقاله به تعریف بال اسکرو و مزیت های بال اسکرو و اینکه بال اسکرو چه کاربردی دارد می پردازیم .از مزیت های بال اسکرو می توان به

1. اصطحکاک پایین
2. نیاز کمتر داشتن به تعویض
3. کارآمد تر و نیاز به گشتاور کمتر
4. دارای سرعت، دقت بالا و قابل پیش بینی می باشد.
5. راندمان مکانیکی بسیار بالا (تا 90 درصد)
6. کاهش نیاز به روغنکاری
7. از بین بردن لقی بین ورودی و خروجی
8. نویز کم و عمر قابل پیشبینی اشاره نمود.

بال اسکرو چیست

بال اسکرو یک دستگاه مکانیکی است که همانند لید اسکرو، حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند و همچنین بهروه وری بالایی را فراهم می آورد .
بال اسکرو به دلیل راندمان بالا، ظرفیت بیشتر حمل بار و دقت موقعیت یابی باعث می شود که گزینه اول برای دستگاه های حرکت خطی باشد .
از نظرساختار ظاهری بال اسکرو مجموعه ای از پیچ و مهره ها می باشد که گوی گردان(nut) به عنوان مهره عمل می کند و شافت رزوه دار(screw) به عنوان پیچ عمل می کند .
شافت رزوه دار دو وظیفه دارد :
• فراهم کردن مسیر حرکت ساچمه ها
• فراهم کردن مسیری جهت حرکت قسمت لغزنده بال اسکرو

بال اسکرو باهر

اگر به دنبال شرکتی معتبر جهت خرید بال اسکرو می باشید ، پیشنهاد میکنیم این دستگاه مکانیکی و پر کاربرد در لوازم سی ان سی  را از تام باهر تهیه نمایید که نمایندگی رسمی بال اسکرو GTEN در ایران می باشد .
نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که در زمان خرید به قطر و گام بال اسکرو و مارک آن توجه داشته باشید که مورد مناسب شما باشد .
اگر شما عزیزان نیاز به راهنمایی بیشترجهت خرید و موجودی بال اسکرو و دیگر محصولات سی ان سی(CNC) از جمله پولی تایم (PulleyTiming) ، کوپلینگ ، پروفیل آلومینیوم ، لینیر گاید(ریل و واگن تام باهر)، دنده شانه ای، انرژی چین (Energy Chain) از تام باهر را دارید ، می توانید با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان شرکت تام باهر تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند و بتوانید محصولات خود را به راحتی خریداری نمایید .

مشتریان عزیز می توانند برای آشنایی بیشتر با بال اسکرو تام باهر از کاتالوگ بال اسکرو و نقشه های سه بعدی بال اسکرو در سایت های شرکت دیدن نمایند .

نکات مهم در انتخاب بال اسکرو

1. نگهداری پیش از نصب(قبل از نصب در جعبه مخصوص نگهداری شود،در پلاستیک و بصورت روغنکاری شده نگهداری شود)
2. نصب صحیح و اصولی
3. پاک کردن رزوه از پلیسه و گرد و غبار
4. روغنکاری کم اما پیوسته
در نصب بال اسکرو میبایست دقت شود تا بار مهره توسط لینیر گایدها و بار رزوه توسط بلبرینگهای نگهدارنده سر و ته مهار شود و به هیچ عنوان بال اسکرو هیچ بار شعاعی را تحمل نکند.

کاربرد بال اسکرو

از کاربرد بال اسکرو به موارد زیر اشاره نمود
1. تحمل بار های سنگین : برای پشتیبانی از بار ،بال اسکرو از ظرفیت بار بالاتری نسبت به لید اسکرو با مهره های پلاستیکی یا پلیمری برخوردار است . . لید اسکرویی که مهره های برنزی دارد می تواند بارهای سنگین تری را تحمل کند اما با افزایش بار، اصطکاک نیز افزایش می یابد و اصطکاک بالاتر به معنای چرخه کار کمتر می باشد.
2. دقت بالا : بر خلاف لید اسکرو که واکنش شدیدی بین مهره و پیچ وجود دارد، بال اسکرو برای از بین بردن واکنش شدید استفاده می شود. . این امر به طور معمول با استفاده از توپ هایی انجام می شود که قطر بزرگتری نسبت به فضای بین مسیرهای پیچ و مهره دارند.
3. کارایی بالا: عناصر نورد، مانند توپ های موجود در بال اسـکرو، برای پشتیبانی از بار به تماس نقطه تکیه می کنند؛ در حالی که عناصر کشویی مانند پیچ و مهره موجود در لید اسکرو، به تماس خط تکیه می کنند. تماس نقطه ای اصطکاک کمتری تولید می کند که باعث می شود راندمان بالاتری داشته باشیم.

کوپلینگ آلومینیومی