معیارهای انتخاب پروفیل آلومینیوم

برای انتخاب پروفیل آلومینیوم مناسب و با کیفیت معیارهایی وجود دارد. معیارهای انتخاب پروفیل آلومینیوم که هنگام خرید باید به آن توجه کنید عبارتند از :
• ضخامت محصول را ارزیابی نمایید سپس با توجه به کاربرد، سایز مناسب را انتخاب نمایید.
• سطح ظاهری پروفیل آلومینیومی را بررسی کنید. اصولا این محصولات شفاف و کاملا براق هستند.
• در خصوص روکش محصول سوال کنید.
• سطح پروفیل باید مقاوم و مستحکم باشد تا بتواند فشارهای وارده را متحمل شود.

پروفیل آلومینیوم

حال به تعریف پروفیل آلومینیوم و ویژگی های آن می پردازیم. پروفیل از نظر لغوی به معنای ثابت بودن مقطع در طول مشخصی است. پروفیل آلومینیوم یک پروفیل فلزی از نوع سبک می باشد.
عمده مصارف پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلف از جمله صنایع عظیم ساخت دستگاههای سی ان سی (cnc) و صنایع ماشین سازی وجود دارد. پروفیل آلومینیوم به عنوان یکی از پر مصرف ترین بخش مصارف آلومینیوم به حساب می آید. با توجه به کاربرد پروفیل آلومینیوم، سطح آنها را با مواد مختلفی می پوشانند که در طرح ها و رنگ های متفاوتی در بازار نیز عرضه می شوند.

ویژگی های پروفیل

از ویژگی های پروفیل آلومینیوم می توان به موارد زیر اشاره نمود
1. وزن سبک و قابلیت عدم زنگ‌زدگی از ویژگی فلز آلومینیوم می‌باشد.
2. قابلیت شکل ‌پذیری
3. یکی از ویژگی مهم دیگر پروفیل آلومینیوم، زیبایی آن است که به خاطر رنگ سفید و روشنی که دارد باعث انتخاب، توسط  مصرف کنندگان می شود.
4. استحکام و مقاومت بالا
5. پروفیل‌های آلومینیومی ظریف و شکیل هستند و نصب آن‌ها آسان و سریع است.

انواع پروفیل و کاربرد آن

1. پروفیل های صنعتی : به پروفیل هایی که در صنعت کاربرد دارند پروفیل صنعتی می گویند. از این نوع پروفیل ها در صنعت برای هدف های مختلفی استفاده می شود که سختی و کیفیت سطح آنها اهمیت زیادی ندارد. اما ترکیب این دو خصوصیات و ویژگی های دیگر مواد مانند هدایت، طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی را برای این محصول فراهم می کند مانند: سیستم کانال های کابل ها، سینک ظرفشویی، تهویه مطبوع، کابینت ها، مبلمان و …

2. پروفیل های معماری : ساختار و حالت سطح نهایی برای این کاربرد بسیار مهم است. این نوع پروفیل ها برای ساخت قاب درب و پنجره ها استفاده می شوند.

3. پروفیل های ساخت وساز : پروفیل های آلومینیوم علاوه بر اینکه وزن خالص پایین دارند، خمیدگی زیاد و سختی پیچشی مناسبی را نمایش می دهند مانند قاب هایی برای پنل خورشیدی و همینطور ساختاری برای کار با پلت فرم ها.

پروفیل آلومینیوم باهر

جهت سفارش و خرید محصولات مورد نظر خود می توانید از طریق سایت بررسی نموده و باتوجه به شماره تماس های موجود در سایت باکارشناسان ما در تماس باشید. کارشناسان بخش فروش ما در خدمت شما عزیزان هستند تا شما را در کلیه زمینه ها از جمله موجودی و قیمت محصولات تام باهر از جمله انواع پروفیل آلومینوم شیاردار راهنمایی نمایند. محصولات شرکت تام باهر شامل کلیه لوازم سی ان سی (CNC) می باشد از جمله این محصولات میتوان به بال اسکرو( (ball screw، پولی تایم (PulleyTiming)، لینیر گاید باهر (ریل و واگن) و لینیر گاید STAF، پروفیل آلومینیوم، کوپلینگ، انرژی چین، دنده شانه ای مورب ،و…….اشاره کرد. در بال اسکرو ما علاوه بر برند باهر که ثبت شده است برند جی تن را هم موجود داریم .بال اسکرو GTEN از کشور تایوان در باهر ارائه می شود.

مزیت های بال اسکرو