مهره بال اسکرو

مهره بال اسکرو  یکی از اجزای مهم بال اسکرو است که خود از اجزای سیستم متحرک خطی می باشد و محل نصب آن بر روی پیچ بال اسکرو می باشد. نام لاتین آن ball nut  است. در اینجا شاید لازم باشد نحوه نصب مهره برروی بال اسکرو را مختصر شرح دهیم.

نحوه نصب مهره Ball Nut  بر روی پیچ بال اسکرو

مهرهBall Nut قبل از نصب بر روی پیچ در کار خانه، ساچمه ها به طورکامل مونتاژ و بارگیری میشوند. یعنی توسط یک میله یا شفت بدون شیار در جای خود نگه داشته میشوند.

نکته: اگر میله از روی مهره برداشته شود حتی بدن چرخیدن مهره ساچمه ها از مهره خارج میشوند و شایدلازم باشد دوباره بارگیری شوند.

 

روشهای نصب و بارگیری مهره 

ما سه روش در پیش رو داریم.

  • روش اول نصب مهره بدون بارگیری در روی بال اسکرو

در این روش برای انتقال مهره بر روی پیچ به صورت زیر باید عمل کرد:

1-نگهدارنده مهره از میله جدا شد و سر میله از انتها به سر پیچ محکم نصب شود. لازم است مطمین شوید که انتهای میله مهره در مرکز انتهای شفت پیچ قرار بگیرد.

2-مهره را بر روی پیچ قرار میدهیم و بعد آن را می چرخانیم و این کار تا زمانی ادامه دارد که بدانیم توپها داخل شیار پیچ قرار گرفته اند. بعد مهره را با شیار پیچ میچرخانیم تا کامل انتهای شفت پیچ در تعادل با محور مهره در یک راستا قرار بگیرد.

 

3-در مرحله سوم میله را مهره جدا میکنیم.

  • روش دوم نصب مهره با بارگیری بر روی بال اسکرو با بهره گیری از متد شکاف انجام میگردد. این روش غالبا برای نصب مهره های دوتایی از روش شکاف یا gap استفاده میگردد. مهره ها از شفت یا میله بدون پیش بار گزاری انتقال می یابند.

شرکت تام باهر مهرهball nut  جدا از پیچ یا شفت را ، با برندهای مختلف عرضه می کند.
بال اسکرو جی تن GTEN تایوان یکی معتبرترین برندهای تایوان می باشد ،شرکت تام باهر نمایندگی انحصاری GTEN در ایران است .
همچنین شما میتوانید  بال اسکرو باهر که یکی از با کیفیت ترین محصولات و شناخته شده در بازارصنعت و مصرف کنندگان آن می باشد، ازشرکت تام باهر تهیه کنید .

مهره بال اسکرو