نحوه عملکرد بال اسکرو

بسیاری از دوستان از نحوه عملکرد بال اسکرو اطلاعات کمی دارند و برای افزایش اطلاعات خود می توانند این مطلب را دنبال کنند و برای دیگران به اشتراک بگذارند. نحوه عملکرد بال اسکرو به گونه ای است که می تواند بارهای سنگین را تحمل کند و در جاهایی که دقت بالا لازم می باشد این قطعه بسیار کاربردی می باشد. بال اسکرو دقت بسیار بالایی دارد و در مقایسه با دیگر عملکردهای خطی توصیه می شود و اغلب از بال اسکروها در هوایپما و پرتابه ها جهت به حرکت در آوردن سطوح و ابزارهای کنترل، استفاده می شود. علاوه بر کاربرد فوق، در سیستم هدایت فرمان خودروها نیز کاربرد دارد و در ربات ها و ماشین آلات مکانیکی مختلفی استفاده می شود.

نحوه عملکرد بال اسکرو

نحوه کار بال اسکرو

بال اسکرو از دو قطعه پیچ و مهره تشکیل شده است که روی آن ها شیارهای مارپیچی وجود دارد که منطبق بر یک دیگر می باشد که جا به جایی مهره بر روی پیچ بر مبنای شکل گیری حرکت خطی در بال اسکرو است. بال اسکرو ساختار جالبی دارد که در حقیقت بین پیچ و مهره و داخل شیارهای مارپیچی که در آن وجود دارد، تعدادی ساچمه فلزی وجود دارد که تماس بین پیچ و مهره را تشکیل می دهد و در بال اسکرو پیچ و مهره با طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط نیستند. مهره ای که در داخل بال اسکرو وجود دارد دارای یک ساختار هندسی می باشد که امکان حرکت ساچمه های فلزی را در شیارهای مارپیچی موجود در آن ممکن می کند. برای حرکت بال اسکرو نیاز است که پیچ و مهره به چرخش در بیایند و با به حرکت در آمدن پیچ و مهره، ساچمه های فلزی موجود در آن شروه به حرکت می کنند. این ساچمه های فلزی پس از حرکت در فضای مارپیچی بین پیچ و مهره، از انتهای مهره وارد مکانیزم بازگرداننده می شود و از طرف دیگر آن خارج می شود و این چرخه به همین صورت ادامه دارد.

معیارهای انتخاب بال اسکرو

بال اسکروها انواع مختلفی دارند و هر بال اسکرو مخصوص کار خاصی طراحی شده است که برای انتخاب آن باید نهایت دقت را داشته باشید تا بال اسکرو مورد نظر خود را بتوانید تهیه نمایید. شما باید بال اسکرو خود را با توجه به نیاز خود و عملکرد بال اسکرو خریداری نمایید و هر بال اسکرو برای خود یک کاتالوگ دارد که قبل از خرید حتما آن را مطالعه نمایید. بال اسکرو GTEN یکی از معروف ترین برندهای جهان می باشد که شرکت تام باهر، وارد کننده و عرضه کننده این برند در ایران می باشد که جهت خرید آن می توانید به این شرکت مراجعه نمایید. همچنین برند باهر دیگر برند معروفی می باشد که توسط این شرکت عرضه می شود و افرادی که به این قطعات نیاز دارند می توانند به شرکت تام باهر مراجعه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند. جهت مطالعه کاتالوگ ها و مطالب بیشتر در مورد نحوه عملکرد بال اسکرو می توانید به سایت شرکت تام باهر مراجعه کرده و نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. شرکت تام باهر وارد کننده و عرضه کننده انواع محصولات و لوازم مکانیکال مربوط به دستگاههای CNC نظیر بال اسکرو، بال بوش، پولی تایم، پروفیل آلومینیوم(شامل پروفیل آلومینیوم شیاردار)، انواع شفت(شفت پایه دار / شفت LM/ شفت بدون پایه)، ریل و واگن(لینیر گاید)، دنده شانه ای (دنده شانه ای مورب)، کوپلینگ (کوپلینگ SRJ)، انرژی چین(محافظ کابل) و هم چنین محصولات الکتریکال دستگاههای صنعتی شامل سرو موتور و استپ موتور با برندJMC-BAHER میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مهندسین و کارشناسان فنی ما در این زمینه با شماره های موجود در سایتهای تام باهر تماس حاصل نمایید. شرکت تام باهر علاوه بر ثبت برند باهر، نمایندگی انحصاری برند STAF کشور تایوان در لینیر گاید، نمایندگی انحصاری برند GAMBINI از کشور ایتالیا در دنده شانه ای و نمایندگی سرو موتور و استپ موتور JMC-BAHER را دارا می باشد.