نکات فنی در خرید بال اسکرو

در هنگام خرید بال اسکرو به نکات فنی در خرید بال اسکرو دقت نماییم.

سه پارامتر مهم را باید در نظر بگیرید :

  • قطر بال اسکرو ( که اولین و مهمترین پارامتر می باشد )
  • گام بال اسکرو
  • طول بال اسکرو

مهره بال اسکرو بوسیله قطر و گام پیچ بال اسکرو تعیین می شود و باید دقت داشته باشید که حتما از یک برند با استانداردهای مشابه باشند. برای پیچ بال اسکرو نیز، پس از تعیین قطر و گام بال اسکرو، فقط باید طول دلخواهتان را به فروشنده اطلاع داده و فروشنده با دقت، طول مورد نظر را برش داده و انتهای پیچ را از پلیسه و غیره تمیز کند. هنگام تحویل مهره رعایت چند نکته ضروری است: هنگام تحویل مهره مشاهده خواهید کرد که این مهره دارای یک لوله واسط است و اکیدا توصیه می شود که تحت هیچ شرایطی تا زمانی که بخواهید مهره را روی پیچ بال اسکرو نصب کنید، اقدام به خارج کردن لوله نکنید چرا که در این صورت تمام ساچمه ها از جای خود خارج می شود و جا زدن ساچمه ها هم نمی تواند مهره را به شکل اولیه برگرداند. برای جا زدن مهره روی پیچ بال اسکرو، لوله مذکور را با انتهای پیچ مماس کرده و مهره را به آرامی بچرخانید تا بر روی پیچ حرکت کند. همچنین دقت داشته باشید که بعد از نصب مهره بر روی پیچ، لوله مذکور را در جای مطمئن نگهداری کنید تا زمانی که نیاز به تعمیر و نگهداری بال اسکرو بود بتوانید مجددا مهره را در قاب مخصوص خود قرار دهید. چنانچه دستگاه به گونه ای باشد که نیاز به دقت بالایی داشته باشد، برای مثال در دستگاه های تراش و فرز آنگاه لازم است که از بال اسکرو دوبل استفاده شود. ساختار این بال اسکرو ها به گونه ای است که یک spacer یا فاصله انداز در بین دو بال اسکرو قرار دارد و با تنظیم آن قادر خواهیم بود لقی آن ها را تا حد بسیار بالایی کاهش دهیم. البته قابل ذکر است که بال اسکرو از دقت بسیار بالا و لقی کمی برخوردار است و استفاده از مکانیزم بال اسکرو دوبل صرفا به منظور بالا بردن دقت در حد میکرون است. نکته دیگری که باید دقت ذاشته باشید در مورد بارهای اعمالی به بال اسکرو است که تنها باید نیروهای عمودی در راستای محور پیچ به بال اسکرو منتقل شود و سایر نیروها بین ریل ها و واگن ها تقسیم شود. توجه داشته باشید که هرگز تحت هیچ شرایط از چکش به منظور تعمیرات بال اسکرو استفاده نکنید چرا که در این صورت باعث صدمه و آسیب به اجزا و ساختار بال اسکرو خواهید شد. روغن کاری عمر مفید بال اسکرو را افزایش می دهد. لذا در دوره های مشخص زمانی، قبل از خشک شدن بال اسکرو و مهره، آن ها را روغن کاری کنید. همچنین بال اسکرو باید از آلودگی های محیطی از قبیل گرد و غبار و آسیب های ناشی از سفاله محافظت شود که برای این منظور میتوان از کاور های مخصوص بال اسکرو استفاده کرد. شرکت تام باهر با داشتن نمایندگی جی تن( gten ) تایوان و ثبت برند باهر در محصول بال اسکرو کیفیت و قیمت مناسبی را در خرید بال اسکرو فراهم کرده و دارای تیم فنی با تجربه می باشد.

بال اسکرو در تام باهر

بال اسکروها انواع مختلفی دارند و دیگر نیازی نیست برای خرید هر کدام از آن ها ساعت ها در بازار به دنبال آن ها باشید. شما می توانید انواع بال اسکرو را در شرکت تام باهر بیابید و جهت کسب اطلاعات مورد نیاز در مورد بال اسکروها می توانید به سایت این شرکت مراجعه نمایید.  همچنین اگر مطالب سایت برای شما کافی نبود می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. از جمله قطعاتی دیگر که توسط تام باهر در ایران عرضه می شود می توان به دنده شانه ایی شرکت GAMBINI ایتالیا و لینیر گاید شرکت STAF تایوان اشاره کرد.
اگر شما عزیزان نیاز به راهنمایی بیشترجهت خرید و موجودی بال اسکرو و دیگر محصولات  لوازم سی ان سی(CNC) از جمله پولی تایم (PulleyTiming)، کوپلینگ باهر، پروفیل آلومینیوم، لینیر گاید(ریل و واگن تام باهر)، دنده شانه ای، سرو موتور، شفت، شفت پایه دار، انرژی چین (Energy Chain) از تام باهر را دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان شرکت تام باهر تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند و بتوانید محصولات خود را به راحتی خریداری نمایید.

سایت تام باهر با عرضه بهترین محصولات موجود در بازار ایران و همچنین بهترین نیروهای متخصص فعال در این زمینه ، مشکلات تهیه و خرید محصولات باکیفیت در زمینه قطعات سی ان سی را حل کرده است.