نکات مهم در خریدبال اسکرو

در هنگام خرید باید با نکات مهم در خریدبال اسکرو برای خرید و توجه به برند آن دقت کنید و سعی کنید برندی را خریداری کنید که از نظر موجودی و همچنین خدمات پس از فروش از پشتیبانی مناسبی برخوردار باشد. لازمه انتخاب یک بال اسکرو مناسب به صورت زیر می باشد:

 گام بررسی پارامترهای عملکردی شامل :
o الگوی حرکت
o عمر مفید
o حداکثر سرعت
o سرعت بحرانی
o نرخ سرعت مورد استفاده
o جهت‌گیری (افقی یا عمودی)
o دقت قرارگیری و مکان‌یابی (دقت پیشروی )
o سرعت چرخش شافت پیچ

دومین گام بررسی موقت مشخصات بال اسکرو انتخابی است که شامل :
• قطر
• طول
• قطر شافت (پیچ)
• نوع مهره
• دقت گام
• میانگین بار معادل دینامیکی
• مقدار بار پایه استاتیکی

سومین گام محاسبه و ارزیابی ضرایب اطمینان است که موارد زیر را شامل می شود :
1- ظرفیت بار مجاز محوری
2-سرعت دورانی مجاز
3- بار کششی/فشاری مجاز
4- ترخیص محوری و پیش بارگذاری
5- عدم کمانش (Buckling)
6-ظرفیت حمل بار بیرینگ
7- گشتاور و بار اعمالی به انتهای

و چهارمین گام ارزیابی بر اساس کارایی موردنیاز است که در صورت نیاز به دقت بیشتر در موقعیت‌یابی و یا پاسخگویی بهتر پارامترهای زیر باید ارزیابی شوند.
1. استحکام شافت (پیچ)
2. اثرات تغییر دما

نکته  مهم در زمینه ساخت بال اسکرو این است که هر شرکت سازنده استاندارد خاص خود را در زمینه ساخت قطعات مورد استفاده در بال اسکرو دارد. برای مثال دو برند معروف تام باهر و جی تن از تایوان را در نظر بگیرید. در صورتی که شما یک مهره از محصولات تام باهر و یک پیچ از باهر و یا بالعکس داشته باشید، این دو با یکدیگر قابل استفاده نخواهد بود و جهت اتصال هر کدام نیاز به قطعه تولید شده توسط برند مشابه با قطعه دیگر می باشد. برند های مختلف چینی و اروپایی و ژاپنی و کره ای در بازار مشاهده می شود که کیفیت های مختلفی دارند و اختلاف قیمت بین بال اسکروی کیفیت پایین در مقایسه با بال اسکرو های کیفیت خوب بیش از دو برابر است. در شرکت تام باهر با عرضه دو برند بال اسکرو باهر و جی تن تایوان از واردکنندگان شناخته شده در بازار می باشند و در نهایت توصیه می شود در خرید خود بیشترین دقت را به عمل آورید و از بهترین کیفیت ها استفاده کنید. در بازار فروشندگان بی شماری را میتوان مشاهده کرد که اکثرا ادعا دارند که وارد کننده و تنها نماینده رسمی یک برند خاص در بازار می باشند. در حالی که شما از همان برند و با همان ابعاد در نقاط مختلف بازار میتوانید به وفور مشاهده کنید. لازم است بدانید که نمایندگی رسمی را در هر کشور فقط به یک شرکت می دهند. در هنگام خرید بسیار مراقب برند های تقلبی موجود در بازار باشید و چنانچه که قصد دارید برای یک دستگاه بالای چند میلیون هزینه کنید، به خاطر چند صد هزار تومان خود را اسیر برندهای ضعیف موجود در بازار نکنید.

بال اسکرو چگونه کار میکند؟