پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم از زمانی که وارد بازار شد توانسته نقش خود را در دو حوزه ساختمانی و صنعتی پیدا و حفظ نماید. فلزهای بی شماری در صنعت وجود دارد که هر کدام خاصیت مکانیکی و ترکیبات شیمیایی خود را دارند از جمله پروفیل آلومینیوم، مهم ترین کاربرد پروفیل‌ها برای ساخت درب و پنجره‌های فلزی می‌باشد.

ویژگی های پروفیل آلومینیوم

یکی از ویژگی های این فلز داشتن وزن سبک و مناسب و مقاومت بالا در برابر زنگ ‌زدگی و اکسید شدن است. همین ویژگی باعث شده که در صنایع هوایی مورد استفاده قرار بگیرد. ازمهم ترین ویژگی این محصول می توان به زیبایی که دارد اشاره نمود. این فلز به خاطر رنگ روشن و سفیدی که دارد در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی استفاده می شود که غالبا از جانب ساکنین مورد استقبال قرار میگیرد. پروفیل آلومینیوم باهر در ابعاد و سری مختلف موجود می باشد که از نظر کیفیت و قیمت مناسب، مورد توجه مصرف کنندگان است. با وجود تنوعات بسیار در کاربرد های متنوع، برای یافتن پروفیل مناسب و بهینه مورد نیاز خود می توانید با شرکت تام باهر با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

شرکت تام باهر دارای لوازم سی ان سی می باشد از مجموعه محصولات سی ان سی عبارتند از بال اسکرو (ball screw)، پولی تایم(Pulley Timing)، کوپلینگ، پروفیل آلومینیوم، لینیر گاید(ریل و واگن)، دنده شانه ای مورب، انرژی چین(محافظ کابل) و…… می باشد. در مورد لینیر گاید باید ذکر کنیم که شرکت تام باهر علاوه بر لینیر گاید باهر دارای نمایندگی برند لینیر گایدSTAF از کشور تایوان است. اگر قصد خرید این محصول رادارید شرکت تام باهر شرکتی معتبر جهت خرید می باشد، پیشنهاد میکنیم این قطعه را از تام باهر خریداری نمایید.

ویژگی های آلیاژ آلومینیوم

آلومینیوم ازآن دسته فلزات مطلوبی است که توانسته سریعا در بازار جایگاه ویژه ای کسب نماید. دلایل زیر باعث این امر شده است:

• قیمت مناسب و مقرون به صرفه
• انعطاف پذیری
• چگالی نسبتا پایین
• ضد زنگ بودن و…
• قابلیت تولید در رنگ، ضخامت، ابعاد و طرح‌های مختلف
امروزه این ماده به دلیل داشتن خاصیت شکل پذیری، جایگزین آهن شده است .

تفاوت پروفیل آلومینیوم با پروفیل فولادی

یکی از تفاوت های پروفیل آلومینیومی با پروفیل فولادی تبادل دما است. پنجره هایی که با استفاده از پروفیل های فولادی ساخته شده اند سبب هدر رفتن انرژی بیشتری می شوند ولی پنجره های آلومینیومی هدر رفت کمتری داشته و سبب بهینه سازی مصرف انرژی می شوند. از دیگر خصوصیات های پروفیل آلومینیوم که سبب محبوبیت زیاد این محصول شده می توان به ظاهر زیبای آن اشاره نمود که زیبایی زیادی به محیط می بخشد از سوی دیگر به دلیل استحکام و مقاومت بالا نیز برای استفاده در ساختمان های اداری و مسکونی مناسب می باشد.

قیمت پروفیل آلومینیوم

از پروفیل آلومینیوم در صنایع گوناگونی امروزه بسیار استفاده می شود ازجمله مواردی که شامل می شود عبارتند از: خودرو سازی، واگن سازی، صنایع حمل و نقل، بسته بندی و صنعت برق که کاربرد آن به چشم می خورد. به همین علت خرید و فروش پروفیل آلومینیوم در کشور بسیار زیاد شده است و کارخانه های بسیاری تولیدات خود را نیز در این زمینه افزایش داده اند.
مهمترین عامل که در تعیین کننده قیمت پروفیل آلومینیوم نقش دارد آلیاژ و شیوه تولید آن هست که تاثیر زیادی درهزینه ها دارد. این عوامل تاثیر مستقیم برکیفیت و قیمت قوطی آلومینیوم دارند و بدون شک در هزینه‌های اجرایی و قابلیت اطمینان سازه نقش بسیار مهمی اعمال خواهد کرد. این محصول دارای کارایی زیادی می باشد. در این زمینه، شرکت تام باهر محصولات بسیار با کیفیت را عرضه می کند شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از قیمت پروفیل آلومینیوم با فروشگاه تام باهر تماس حاصل فرمایید.

انواع پروفیل

پروفیل آلومینیوم به دو دسته زیر تقسیم می شود:

• سبک: این نوع پروفیل به دلیل داشتن زیبایی ظاهری، مقاومت، دوام بالا و  ظرافت در نمای ساختمان، درب و پنجره و یا در فریم درب‌های اتوماتیک استفاده می‌شوند و قابل بازیافت نیز هستند.

• سنگین: در ساخت و تولید برج‌ها، سیستم‌های تهویه، پمپ‌های بزرگ، چیلرها، برای انتقال خطوط در سیستم‌های سرمایشی و همچنین در سیستم‌های گرمایشی به کار می‌رود.

انواع پروفیل مهندسی