چرخه وظیفه مورد تقاضا بال اسکرو

چرخه وظیفه مورد تقاضا بال اسکرو  در ماکسیمم سرعت هر دو لید اسکرو و بال اسکرو بوسیله سرعت بحرانی پیچ محدود می شود. به هر حال، اصطکاک کمتر ذاتی در طراحی بال اسکرو به این معنی است، که گرمای کمتری تولید می کند. بنابراین ایستادگی و مقاومت بیشتر دارند، و چرخه عمر بیشتری نسبت به لیداسکرو دارا هستند. به عبارت دیگر در زمان انتخاب لید اسکرو باید چرخه و تولید گرما مد نظر قرار بگیرد.

معایب بال اسکرو

اما بال اسکرو بی عیب هم نیست. در اینجا به معایب این سیستم اشاره می کنیم.

1-اصطکاک کم

بین پیچ و مهره، مکانیزم خودقفل نیست. به این معنا که می توان با حرکت دادن خطی مهره بر روی پیچ، پیچ را به گردش وادار کرد. در حالی که در پیچ انتقال قدرت ساده (لید اسکرو) فقط چرخش شفت می تواند. باعث حرکت خطی مهره شود و حرکت معکوس آن ممکن نیست.
از معایب دیگر بال اسکرو که آن نیز به دلیل اصطکاک کم بین پیچ و مهره است، آن است که اپراتور به صورت دستی نمی تواند به راحتی چرخشی را ایجاد کند که باعث حرکت مهره با سرعت ثابت بشود. لذا معمولا از بال اسکرو در ماشین هایی استفاده می شود که گردش شفت به کمک موتور با سرعت گردش ثابت تأمین شود.

2-هزینه بالا

هزینه بالای بال اسکرو نسبت به پیچ ساده نیز از معایب بال اسکرو است، هرچند که این هزینه با نیاز به انرژی کمتر برای انجام کار جبران می شود.

3-تعمیر و نگه داری

بال اسکرو نیازمند به روغن کاری دائم و همچنین محافظت در برابر گرد و خاک و ذرات خارجی است.

4-آسیب دیدن

قطعات آن باعث ایجاد اشکال در عملکرد می شود. در حالی که پیچ انتقال قدرت ساده، انعطاف عملکردی بیشتری در برابر آسیب دیدگی فیزیکی دارد.

عوامل موثر در انتخاب بال اسکرو

  • میزان بار مکانیکی که قرار است بر سیستم اعمال شود
  • دقت مورد نیاز
  • تجهیزات مورد استفاده برای جاسازی و نصب
  • شرایط محیطی محل استفاده
    شرکت تام باهر با داشتن نمایندگی بال اسکرو جی تن (gten)تایوان و بال اسکرو باهر با برند باهر آماده ارايه خدماتی از جمله لیست قیمت ،اطلاعات فنی و مهندسی به مشتریان عزیز می باشد.

شرکت تام باهروارد کننده وعرضه کننده کلیه محصولات سیستمهای متحرک خطی، انواع بال اسکرو باهر و تنها نمایندگی انحصاری جی تن(GTEN) از تایوان میباشد. مشتریان گرامی برای اطلاعات فنی و دیدن نقشه های سه بعدی بال اسکرو میتوانند از سایتهای شرکت نیز بهره گرفت، البته محصولات تام باهر دارای تنوع بالای است و شامل :بال اسکرو، ریل و واگن، دنده شانه ای، لینیر گاید STAF، پولی تایم، پروفیل آلومینیوم، کوپلینگ باهر، لوازم سی ان سی، سروموتور، انرژی چین،…….است که با برند باهر ارائه میگردد. در محصول لینیر گاید هم ما دارای نمایندگی STAF از تایوان هستیم. مشتریان گرامی شما با تماس با شماره های فروشگاه که در سایت موجود می باشد میتوانید از لیست قیمت و نحوه ثبت سفارش و نحوه ارسال سفارش توسط مهندسین فنی شرکت آگاه شوید. در سایت علاوه بر کاتالوگ انواع بال اسکرو میتوانید از نقشه های سه بعدی(3D) بال اسکرو نیز دیدن نمایید. سایت تام باهر با عرضه بهترین محصولات موجود در بازار ایران و همچنین بهترین نیروهای متخصص فعال در این زمینه، مشکلات تهیه و خرید محصولات باکیفیت در زمینه بال اسکرو را حل کرده است.