کاربرد انرژی چین

کاربرد اصلی و مهم انرژی چین به تاخیرانداختن زمان قطع شدن می باشد و این در صورتی می باشد که سیم را دور یک مدار دایره ای شکل می پیچند که اگر سیمی را به دور این مدار دایره ای شکل بالا و پایین کنید مدت زمان بیشتری طول می کشد تا سیم ها قطع شوند.

انرژی چین(Energy chain)

محافظ کابل یا انرژی چین (Energy chain) شامل قطعات کوچک به هم پیوسته می باشد.

از کاربرد انرژی چین و  انرژی گاید می توان انتقال دادن برق یا شلنگ های گاز ،مایعات بدون خمش و شکستگی نام برد.
جنس انرژی چین غالبا نرم و سبک می باشد همین امر باعث می شود از کابل ها در برابر تعداد پیچ و خمش و باز شوندگی محافظت کند وباعث جلوگیری از آسیب کابل یا قطعی آن می شود.
شما مي توانيد براي دريافت اطلاعات بيشتردرباره انرژی چین و خريد آن با فروشگاه تام باهر تماس بگيريد و در سایت های تام باهر از کاتالوگ محصولات دیدن نمایید .
شرکت تام باهر عرضه کننده کلیه محصولات سیستم های متحرک خطی از جمله لوازم سی ان سی (cnc)،بال اسکرو ،کوپلینگ ،پولی تایم (pulley timing) ، لینیر گاید ، انرژی چین باهر (Energy Chain) ، پروفیل آلومینیومی ،سرو موتور و…. می باشد.

در محصول بال اسکرو باهر شرکت دارای برند باهراست که برند باهر ثبت شده می باشد.

جنس انرژی چین

انرژی چین قطعه ای پلاستیکی یا فولادی و یا ترکیبی از هر دو جنس می باشد که شامل قطعات کوچک به هم پیوسته است.

انرژی چین به صورت ساختار یک تکه و از قطعات کوچک کنار هم تشکیل شده است. این قطعات با پین های بسیار محکم به هم متصل هستند و به راحتی از هم جدا نمی شوند ولی در شرایطی که یکی از قطعات کوچک بشکند و نیاز به تعویض داشته باشد یا وقتی که نیاز به طول بلند و کوتاه داشته باشید نیاز دارید که تعدادی از آنها را از هم جدا کرده یا به هم متصل کنید این کار اگر با روش درست و با دقت انجام شود کار بسیار راحتی است .
جنس اكثر انرژی چين ها پلی آميد ضد سايشی می باشد که بسیار متنوع هستند و همه ی انرژي گايد ها علم تخصصي دارند .
اگر قراراست از داخل انرژی گايد (انرژی چین) شما كابل رد شود قطر بزرگترين كابل را در عدد 8 الي 10 ضرب كنيد . اگر قرار است شلنگ رد شود قطر شلنگ را در عدد بين 15 تا 20 ضرب كنيد. اين عددها ، تو نحوه انتخاب يک مدل از انرژي چين ها نوشته شده بود. اين اصل را هم دردستگاه خود در نظر داشته باشید که بعضي از انرژی گايد ها دارای قوس بالايي هستند.

چند نكته را در انتخاب و خرید انرژي چين (محافظ کابل)

  • طول انرژي چين ها(energychain) داراي محاسبات ساده ای می باشد .
  • كابل ها در كف انرژی چين ها باید به طور منظم و دقیق در كنار همدیگر قرار بگيرند.انرژی چین ها نباید به صورت کوچک باشد و روی هم قرار بگیرند چون که در بعضي مواقع كابلها اجازه خم خوردن بزرگ را نمي يابند و بصورت مقطعي درون خود انرژي چين خم موضعي مي خورند. اين خم كه خيلي بد مي باشد شرايط قطع و وصل براي دستگاه ايجاد مي كند، مثلا بعضي وقتها درايوها آلارم مي دهند بعضي وقتها نمي دهند.در نتیجه يكي از شرايط دستگاه خوب داشتن انرژي چين مناسب می باشد .
  • مدل انرژی چين دستگاه هوابرش با انرژی چين دستگاه چوب فرق مي كند کسی كه انرژي چين ها را طراحي كرده مي توانسته يك مدل براي همه كابل ها در نظر بگيرد اما به آنها تنوع داده است. يكي از علل تنوع كاربرد دستگاه است . يكي ديگر ازعلت ها سرعت حركت مي باشد و علت دیگر نوع كاربرد است.
  • در هنگام خرید انرژی چین به سر و ته آن توجه کنید و هرگزآن را فراموش نکنید.معمولا کسانی که تجربه ندارند وبرای اولین بار خرید می کنن نمی دانند كه بايد سر و ته انرژي چين را هم از فروشگاه خريد نمايند چون در بعضی از مواقع سر فروشنگان شلوغ است و ممکن است یادشان برود و به شما یاد آوری نکنند و شما باید بدانید که آن ها سر و ته مخصوص خود را دارند.
  • در دستگاه های خود دقت نمایید در زمانی كه دستگاه در نقطه هوم (HOME) يا رفرنس (Refrence) است طول بزرگ انرژي چين بر روي بستر انرژي چين باشد و طول كمتر روي هوا باشد. اين امر به طول عمر انرژی چين ها كمك مي كند . به دليل اينكه در دستگاهها بيشتر فعاليتهاي دستگاه در ابتداي دستگاه و نزديك نقطه رفرنس يا هوم انجام مي شود وغالبا بيشتر وزن انرژي چين روي بستر مي باشد.
  • گاهی اوقات نيازاست بين كابل های قدرت و ديتا فاصله منطقي بيافتد.
  • بعضي از دستگاه ها نیز دارای طول بلند هستند .مثلا دستگاهی که طول آن 13 متر است قطعا نباید انتظار این را داشت که انرژي چين ها طول 7 متر را بصورت مستقيم تحمل كنند. روشی که اینجا می توانید استفاده کنید استفاده از غلطك هايی متناسب با پهناي انرژي گايد و در مسير بالايي آن مي باشد .
  • باز و بستن انرژي چين ها همه داراي يک متد ساده جهت مونتاژ و دمونتاژ هستند كه معمولا در كاتالوگ هاي آنها نوشته شده است. درهمه انرژی چين ها یک پيچ گوشتي ساده راهگشای زيادي خواهد بود .

کاربرد بال اسکرو