کاربرد بال اسکرو

در این مقاله قصد داریم درباره کاربرد بال اسکرو توضیحاتی به شما عزیزان ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

بال اسکرو چیست

بال اسکرو یکی از لوازم سی ان سی (CNC) می باشد و یک وسیله مهندسی شده در صنعت است که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. هم چنین علاوه بر این کار میزان اصطکاک بین سطوح را به صفر می رساند در نتیجه انرژی مصرفی نیز کاهش می یابد. اگر به یک بال اسکرو به دقت بنگرید متوجه خواهید شد ساختار ظاهری بال اسکرو ترکیب یک پیچ و مهره است که محل قرار گرفتن مهره ها همانند ساچمه های دورانی بار را نیز تحمل و جا به جا می کند.
شرکت صنعتی بازرگانی تام باهر عرضه کننده کلیه محصولات سیستم های متحرک خطی (از جمله بال اسکرو باهر، کوپلینگ، پولی تایم (pulley timing)، پروفیل آلومینیوم، انرژی چین (Energy Chain)، لوازم سی ان سی cnc، لینیر گاید(ریل و واگنسرو موتور  و….می باشد . شرکت تام باهر بزرگترين تامين کننده و عرضه کننده بال اسکرو باهر است که دارای نمایندگی بال اسکرو جی تن (GTEN) از تایوان و دارای نمایندگی لینیر گاید( STAF ) تایوان نیز می باشد.

 

کاربرد بال اسکرو شامل موارد زیر می شود

ساخت و تولید دستگاه های سی ان سی (CNC)، تولید انواع ماشین های صنعتی، صنعت هوافضا، انرژي هسته ای، توليد خودرو، صنايع نظامی، اتمی و رباتیک  

 

عوامل تاثیر گذار در انتخاب بال اسکرو

o میزان بار مکانیکی که قرار است بر سیستم اعمال شود
o دقت مورد نیاز
o تجهیزات مورد استفاده برای جاسازی و نصب
o شرایط محیطی محل استفاده

 

چندین مزیت بال اسکرو

1. تحمل کردن بارهای سنگین

بال اسکرو ظرفیت حمل بار بالاتری دارد و می تواند بارهای سنگین را تحمل کند ولی با افزایش بار، اصطکاک ایجاد می شود و اصطکاک بیشتر به معنای کاهش عمربال اسکرو می باشد.

2. میزان دقت بالاتر

بال اسکروها اغلب برای از بین بردن واکنش شدید نصب شده اند. این عمل عموما با استفاده از ساچمه هایی که شامل قطرهای کمی بزرگتر از فضای بین محل عبور پیچ و مهره هستند، انجام میپذیرد.

3. بهره وری بیشتر
عوامل چرخنده به عنوان نمونه ساچمه ها دربال اسکروبر نقطه تماس در تحمل بار متکی هستند در صورتی که عناصر کشویی مانند پیچ ومهره درمونتاژ بعضی قطعات سی ان سی بر خط تماس متکی هستند. نقطه تماس اصطکاک کمتری نیز تولید می کند که درنتیجه بهره وری بالاتری به همراه می آورد. بهره وری بال اسکرو تقریبا همیشه 90 درصد یا بیشترمی باشد در حالیکه بهره وری بقیه قطعات به طور نرمال زیر 50 درصد است. راندمان بالا به معنای کاهش نیاز به گشتاوری موتور است، به این معنی که یک موتور کوچک ( واجزای مرتبط) ممکن است برای کاربرد مناسب باشد.

4. چرخه وظیفه مورد تقاضا
اصطکاک کمتر در طراحی بال اسکرو به این معنی است که گرمای کمتری تولید می کند، بنابراین دارای ایستادگی و مقاومت بیشتر بوده و چرخه عمر بالاتری دارند.

معایب بال اسکرو

• ضعف استفاده در مسیرهای بلند
• صدای نسبتا زیاد حین عملکرد
• روغن کاری کم اما پیوسته
• عدم خود قفل بودن آن ها

نکات مهم در زمان خريد بال اسکرو

قيمت انواع بال اسکرو با يکديگر متفاوت مي باشد و جهت خريد آن ها بايد دقت داشته باشيد که قطر وگام بال اسکرو مناسب شما باشد هم چنین به برند آن دقت کنید و سعی کنید برندی را خریداری کنید که ازنظر خدمات پس از فروش پشتیبانی مناسبی داشته باشد شما مي توانيد براي دريافت اطلاعات بيشتردرباره بال اسكرو باهر و خريد آن با فروشگاه تام باهر تماس بگيريد.

مکانیزم بال اسکرو