کوپلینگ

کوپلینگ وسیله ای کاربردی در ماشین آلات صنعتی می باشد که غالباً جهت محور کردن موتور و شفت پمپ استفاده می شود. این وسیله در موتورهای سانتری فیوژ، پمپ های سانتری فیوژ، پمپ کلوز کاربرد دارد که شفت و موتور در آن به صورت کسری قرار دارد و نهایتاً توسط کوپلینگ به یکدیگر متصل می شوند.

کوپلینگ

کاربرد کوپلینگ

کاربرد آن ها اتصال محرک اولیه به سیستم گرداننده پمپ می باشد. این وسیله حرکت گردشی و نیروی گشتاوری را از یک بخش به بخش دیگر انتقال می دهد. از دیگر کاربردهای آن ها اصلاح نامحوری بین شفت ها، کنترل حرکت محوری شفت ها و مهار ارتعاشات، حرارت و جریان القایی الکتریکی از یک شفت به شفت دیگر است.

شفت

شفت قسمت رفت و برگشتی برای انتقال نیرو است که در طی روند حرکت خطی، کاربرد اصلی آن عملکرد هدایت است. شرکت تام باهر از قدمت بالایی در این صنعت برخوردار است که با تجهیزات مدرن و به روز باکیفیت بالا اقدام به عرضه محصولات خود مینماید. همواره مشتریان قدیمی و جدید ما را  باکیفیت و تعهد به یاد دارند.  کوپلینگ عرضه شده در شرکت تام باهر با دستگاه های جدید و مدرن و در انواع گوناگون مناسب برای استفاده در دستگاه ها و کارکرد های مختلف و غیره استفاده می شود که در ذیل به اختصار انواع آن را شرح می دهیم.

انواع کوپلینگ ها

  •  بدون انعطاف
  •  انعطاف پذیر

 

کوپلینگ های بدون انعطاف

کوپلینگ های بدون انعطاف در دستگاه هایی که نیاز دارند شفت هایشان هم محور نگه داشته شوند استفاده می شود. لازم بذکر است این نوع  قادر به اصلاح تراز نبودن دو شفت نمی گردد لذا جهت استفاده از این نوع، هم محوری دو شفت الزامی می باشد.

  • کوپلینگ های انعطاف پذیر

این نوع گشتاور چرخشی بین محرک اولیه و ماشین چرخنده را رد و بدل می کنند و همچنین نامحور بودن شفت ها را تا 3 درجه اصلاح میکنند.