دستگاه سی ان سی چوب

دستگاه سی ان سی چوب  ابزاری برای حکاکی و تراشکاری و برش روی چوب است. CNC مخفف کنترل عددی رایانه است. CNC برای کنترل حرکت 3D بر روی سیستم مختصات دکارتی (X، Y، Z) کار می کند.

 

این دستگاه حتی چوب های سخت چوب مانند بلوط ، راش و آبنوس را نیز با دقت بالا پردازش می کند. برای کار با چوب دقیق این نکته بسیار مهم است که دستگاه در هر محور پایدار باشد زیرا مقاومت چوب سخت در مقابل تعداد زیادی از نیروها در کل ساخت دستگاه اعمال می شود.

 

cnc چوب و نجاری سه بعدی ایده آل برای سطوح صاف و برش تمیز

یک قطعه برش کنترل شده توسط کامپیوتر با تیغه های چرخان می تواند شکافهای پیچیده ای با جلوه های سه بعدی را با دقت بیشتری نسبت به یک ابزار دستی انجام دهد. این دستگاه لبه ها و سطحی تمیز تولید می کند که حتی نیازی به سنگ زنی نهایی ندارد. مطمئناً ، بیت برش چوب با کیفیت بالا برای نتایج کامل تراشکاری لازم است.

برای کدام کار چوب به برش سی ان سی احتیاج دارید؟

برش پیچیده با ابزارهای معمولی به سرعت به حد خود می رسند ، برای مثال ، تراشکاری بتونی ، دورگردها یا محوطه های پایان یافته کارها ، الگوها یا تصاویر. یک دستگاه سی ان سی می تواند این کار را با استفاده از چوب های 2D و 3D دقیق تر و سریعتر از یک کارگر ماهر بخاطر پردازش مسیرهای تراشکاری شده محاسبه شده با کفایت انجام دهد.

 

برش سی ان سی از چوب به جای استفاده از ابزارهای معمولی

با استفاده از این ابزار به تولید سریع ، دقیق و اقتصادی می رسیم.

بیشتر اوقات صنعتگران ، کارگران ماهر و علاقمندان از روتر سی ان سی برای کارهای چوبی استفاده می کنند که قبلاً آنها را ساخته اند. دستگاه سریعتر ، دقیق تر و مستعد خطا است. اپراتور می تواند از ساعات کار با کارآیی بیشتری استفاده کند زیرا می تواند کارهای دیگری را نیز در حین تولید انجام دهد. او حتی سود خود را نیز افزایش می دهد ، زیرا مصرف چوب به دلیل ضایعات کمتر مواد بسیار کارآمد است.

 

مثال عملی: ساخت مبلمان با نجاری CNC

 

مزایای دستگاه

  •  درجه بالایی از اتوماسیون
  • کیفیت پایدار
  • بهره وری بالا
  • پردازش شکل پیچیده
  • اجرای CAD / CAM آسان

 

برای مثال برش و تراش کاری مکعب زیر که ازچوب بلوط ، گلابی و آهک است از عملکرد این دستگاه را نشان می دهد. مکعب ها درون یکدیگر لانه دار هستند ، گرچه از یک تکه چوب ساخته شده اند. بدون سنگ زنی ، خطوط در حال حاضر مسطح هستند ، و سطوح در حال حاضر یکنواخت هستند. چوب های عالی با یک دستگاه cncو یک برش با کیفیت بالا ساخته شده است.

cnc چوب

شرکت تام باهر عرضه کننده محصولات لینیر گاید،پروفیل آلومینیوم، بال اسکرو، بال بوش و…با بهترین کیفیت و قیمت مناسب می باشد.